נקודות מפגש AGILE וחדרי ישיבות

עיצוב משרדי XJET

לחדר הישיבות הסטנדרטי, יש כיום חלופות מגוונות. אזורי התכנסות פחות-פורמליים הנם מרחבים מעולים לשיתוף פעולה וידע, וחברות חדשניות רואות את המושג שיתוף ידע – COLLABORATE כערך עליון. להיפגש ולעבוד על הבר בקפטריה, סביב שולחן הביליארד או על הספה שבפטיו הירוק יכול להיות נקודת מפגש או אזור התכנסות רלוונטי ומזמין במשרדים מעוצבים של חברות דינאמיות וחדשניות. כל חלל יכול לייצר סביבה לסיעור מוחות יצירתי ודו שיח מגוון. בעזרת תמהיל נכון של חללים משותפים  ומעוררי השראה נוצרת במשרד אוירה פתוחה המעודדת יצירתיות ומקוריות. כך מתגברים על בעיות, מציבים יעדים משותפים וגם יוצאים מהשגרה. החיבור בין העובדים באזורים אלו מקדם החלפת רעיונות ושיתופי פעולה ויש בו חשיבות רבה לצוות, שכן תקשורת פתוחה בין העובדים הנה הבסיס לצמיחה ולשינויים חיוביים בארגון.

חידוש ורענון החוויה בחדר הישיבות, יכול להפוך את הישיבה עם הלקוח לחוויה אחרת מעוררת, יצירתית ומפרה. חשוב לצייד את החלל הכי טוב שתוכלו, בטכנולוגיות חדשניות של וידאו ואודיו ובכלים מתקדמים להצגת מצגות. רהטו את החדר –  ברהוט מזמין נעים ונוח, הקצו מקום ייעודי לפינת קפה ללקוחות, אפשר באזור מפגש יצירתי ומפתיע, כחלק מהחלל הפתוח. חדר הישיבות ופינות המפגש אמורים לשקף את ערכי המותג שלכם ושל הארגון. הם מבטאים את אישיות המותג ואת הערכים והצרכים של העסק שלכם. זה המקום בו העסק מנצח כאן נקבעות האסטרטגיות. חשוב שזה יעוצב ויבוצע כמו שצריך!

עיצוב משרדים עם חלל שמותאם לעבודה ב AGILE יאפשר מפגשים ואנטראקציה בין העובדים. כמובן שקפטריה ופינות הקפה ימשיכו לתת מענה לצורך הזה, אבל צריך ליצר הזדמנויות נוספות לאותה המטרה. מיקום חלל מדרגות במסגרת עיצוב המשרד, יאפשר עוד הזדמנות למפגש ולשיחה גם בנושאי עבודה. בסמוך למדרגות ניתן לתכנן פינות מפגש בסגנון “סלוני”. מדובר בפינות ישיבה רכות ומזמינות שמצוידות בכל אמצעי המחשה הדרושים לעבודה: לוח מחיק, סך טלוויזיה, מחשב וציוד לניהול שיחות וידאו עם לקוחות או גורמים נוספים.

בתכנון משרד עם חלל שנותן מענה לעבודה ב- AGILE יש ליצר מקומות מפגש א-פורמליים. מדור בצורך במפגש קצר, החלפת רעיונות, או חשיבה משותפת. “חדרי ישיבות” פתוחים ומאובזרים במסכים, לוחות מחיקים ואמצעי המחשה יאפשרו זאת. אזורים כאלה המפוזרים בחלל המשרד המעוצב, מאפשרים לשוחח ולפתח רעיונות חדשים ופתרונות יצירתיים, מבלי שנדרש לחכות שאחד מחדרי הישיבות יתפנה. חשוב שחללי ה- Brake out יהיו זמינים וימוקמו ליד ה”אזורים החברתיים” שם אנשים נפגשים בדרך כלל, הקפטריה, אזור הקבלה וחלל המדרגות שבפנים. שיחה שמתחילה תוך הכנת הקפה, ויכולה להמשיך ולהתפתח בפינת מפגש מאובזרת ומזמינה, שיחה כזאת יכולה לא פעם להוביל לפתרונות חדשניים ויצירתיים.