חמשת העקרונות הברזל בעיצוב משרדים

עיצוב משרדים בהרצליה 3

 עקרונות הברזל בתכנון ועיצוב סביבות העבודה בסטודיו T+R: 

יותר ויותר סביבות עבודה מתאימות את עצמן למגוון רחב יותר של עובדים צרכים וסגנונות עבודה. בכל פרויקט תכנון סביבות עבודה או עיצוב משרד חדש, אנו, כמעצבות פנים “שבאות מהשטח” ובילו שעות רבות של עבודה בסביבות כאלו, עם ניסיון רב והיכרות מעמיקה בנושא, מקפידות לשים דגש מיוחד על רווחתו ואושרו של העובד.  לצד תכנון אזורי מפגש ומנוחה בחירת מרקמים ואלמנטים טבעיים ומקדום תאורה טבעית ואוויר צח , יש לנו בסטודיו חמשת עקרונות ברזל: בכל פרויקט חדש שמגיע לסטודיו T+R חמש העקרונות הללו יילקחו בחשבון ויבואו לידי ביטוי, כחלק בלתי ניפרד מתכנון ועיצוב סביבת העבודה: 

עיקרון של עיצוב נצחי, וחסין התיישנות  FUTURE-PROOF DESIGN – הטכנולוגיה המתקדמת מתפתחת ומתעדכנת על בסיס יומי. סביבות עבודה ומשרדי הייטק שמתוכננים ומעוצבים היטב, יודעים להתאים את עצמם לפיתוח המוצרים והתחומים החדשניים. הטכנולוגיה מהווה מרכיב חיוני ומרכזי בתכנון עיצוב סביבת העבודה, והבחירות של פרטי הריהוט המשרדי חייבות לקחת בחשבון שני פרמטרים מובילים: גמישות ויעילות.                                                                                                                                                        כשמסתכלים אל העתיד הקרוב בכל הנוגע לתכנון ועיצוב משרדי הייטק, פרטי ריהוט מודולרי, גמיש ויעיל יהיו ככל הנראה מילות הבאזז הבאות. כאדריכליות פנים אנו מגישות ללקוחות תכניות עיצוב גמישות, שיכולות להתאים לרמה גבוהה של שינויים. אחד הדברים שיכולים להתאים למשל הוא מערכות גמישה של חשמל ותקשורת. נושא החיווט הגמיש מהווה שיקול מהותי כבר בשלבי התכנון הראשוניים של סביבות העבודה המתקדמות. מדובר בשיטת התקנה פשוטה שמאפשרת חיווט מחדש, שיכול להתאים לכל שינוי. מדובר במערכת “סתגלנית” שיכולה להתאים עצמה לכל שינוי, חוסכת זמן ועבודה, ואפילו בעלת יתרונות באספקטים בטיחותיים. המערכת מאפשרת שימוש חוזר באלמנטים של חשמל ותקשורת באופן נגיש, קל ופשוט כך שניתן להוסיף או להסיר יחידות, לאפשר התרחבות, או הגדרה מחדש לכל נקודות הממשק, וכל זאת ביעילות ועלות מינימלית.

T+R studio תכנון עיצוב פנים ומיתוג סביבת עבודה של משרדים

 WEBPALS תכנון ועיצוב פנים טלי שנפלד ורקפת גולדפרב T+R studio צילום עמית גירון

T+R studio תכנון עיצוב פנים ומיתוג סביבת עבודה של משרדים

עיצוב אותנטי–  כבר עכשיו אנו נתקלות בגל של ביקושים לפתרונות עיצוב שמתמקדים באותנטיות. מדובר בתכנון ועיצוב שמחויב מעל לכל לערכי היסוד של החברה, והארגון. חלק מתפקידנו כאדריכלים ומעצבי פנים הוא ליצור סביבה פיזית המספרת את סיפורו הייחודי של ארגון. הסיפור של הארגון יבוא לידי ביטוי מול העובדים, האורחים והמבקרים במשרד.       איך אנחנו עושים זאת? אין פתרון סטנדרטי, אבל המפתח הוא להקשיב ללקוח, כשהידע והניסיון של המעצבות הוא בהחלט הכלי החזק ביותר לטובת העברת הסיפור האישי של הארגון. אסור לנו לקבל כמובן מאליו שום דבר, גם לא מה שברור לנו לגבי הלקוח, או לגבי העבר וההיסטוריה שלו. עלינו לתחקר את הלקוח ולהבין את החזון והמשימה, את היעדים של הארגון ומה באמת הדבר החשוב ביותר עבורו. לא תמיד הוא ידע להגדיר זאת לבד, וזה לוקח זמן ודורש גם מהלקוח עצמו “לחפור עמוק” כדי שיוכל להנחות אותנו האדריכלים.        אנחנו צרכות לקחת את המידע הזה ולהציג לו את הפתרונות העיצובים בצורה הטובה ביותר. כאן מדובר ב”פתרונות אותנטיים” שיביאו לידי ביטוי את לב ליבו של הארגון וימחישו תכנון ועיצוב שמתאימים בדיוק לצרכים של הארגון. עיצוב אותנטי בא לידי ביטוי במושגים כגון מיתוג ויזואלי, הבעה יצירתית, וחומרים מקוריים וייחודיים. כמעצבות נשתמש באלמנטים ובפרטי עיצוב אותנטי ככלי לעיצוב סביבות עבודה מוצלחות יותר: התוצאה המתקבלת תהיה עיצוב סביבות עבודה מגוונות ותכנון שיתאים באופן ייחודי לצורכי הארגון כמו כפפה ליד.
                                            

עיצוב משרדים

 תכנון ועיצוב פנים טלי  שנפלד ורקפת גולדפרב T+R studio צילום עמית גירון

עיצוב משולב טכנולוגיה INTEGRATED TECHNOLOGY – סביבות עבודה משולבות טכנולוגיה הוא לא רק טרנד עיצובי מתבקש אלא צורך אמיתי שנמצא במגמת עלייה. אנחנו מתחילים למשל לראות בסביבות עבודה עמדות טעינה אלחוטית למכשירים ניידים, וזה צפוי להיות חלק בלתי נפרד ביותר ויותר פרויקטים של תכנון ועיצוב סביבות העבודה: יותר ויותר פרטי ריהוט משרדי יכללו מתאמי חשמל ותקשורת מובנים ויכולות מולטימדיה מתקדמות. בחלק גדול מהמשרדים שתכננו כבר רואים שולחנות עבודה עולים ויורדים, יחידות free box free wall  – שהן מחיצות מולטימדיה ה”שתולות” בחלל לטובת מפגשי עבודה משותפות שניתן לנייד לפי הצורך ממקום למקום.

עיצוב שממוקד באושרו ורווחתו של העובד הפרטי WELL-BEING& WELLNESS – תקנים סטנדרטיים של בריאות במקום העבודה אינם מספיקים עוד. כמעצבים אנו חייבים להיות מכווני ביצוע, לתצפת באופן מתוחכם על המרחב הזה ולבדוק כיצד לבנות סביבת עבודה ומשרד ששמים במוקד את נושא בריאות ורווחת העובד. הנושא הופך להיות מהותי עבור הנהלות ועובדים שוחרי בריאות.  כשהבריאות של העובד והרווחה שלו הופכים להיות ההיבט המרכזי בתכנון העיצוב שלנו, אפשר לראות השפעה חיובית על הבריאות, האושר, והפרודוקטיביות הכוללת במקום העבודה.                                                                                                                                                                                                      מחקרים מוכיחים שיש יתרונות לבריאות נפשית ופיזית הנובעים מחשיפה לטבע. המסקנה המתבקשת והמפתח לתכנון טוב הוא למצוא דרכים לעצב באופן שיכניס את החוץ פנימה, ויחבר את החוץ עם הפנים. הסייד אפקט של הטרנד הזה הוא גיוס יעיל ופחות תחלופת עובדים ובסופו של דבר הפחתת עלויות העובדים. מגוון הרעיונות כולל שולחנות עמידה/ישיבה שיורדים ועולים, הקצאת יותר שטחים במשרד לטובת אזורי עבודה א-פורמאליים לטובת שיתוף ידע ושיתוף פעולה, אזורי עבודה שקטים למיקוד ולפרטיות, עמדות עבודה גמישות שתומכות בנוחות העובד, זרימת אוויר, תאורה טבעית שמגיעה לכל עמדה, תאורה מלאכותית מותאמת ונכונה, הכנסת צמחים טבעיים בכל מקום שמאפשר זאת, והתאמת מגוון אפשרויות כדי להעניק לעובד חופש מסוים באופן שמנהל את אורח החיים האישי שלו באופן בריא. בהקשר זה הנטייה היא להגמיש את מועד תחילת העבודה בכל יום ולספק לעובד חברות במועדון כושר, אספקת אוכל בריא וכד’ – כשכל אלו באים להגדיל את הרווחה והפרודוקטיביות של צוות העובדים.

OUTDOORS IN – הכנסת החוץ פנימה היא מגמת עיצוב משרד שרק הולכת ומתחזקת. זה עולה בקנה אחד עם מגמת העיצוב התומך ברווחה פרודוקטיבית. כשהעובדים במשרד מבלים כשמונה שעות עבודה ביום בתוך כתלי המשרד, אפשר לראות את היתרונות של הכנסת אלמנטים טבעיים יותר פנימה לתוך מקום העבודה. למשל קומת משרדים שביענו עבור לקוח בצפון, וההשראה לקומת המשרדים היא למעשה פטיו. קירות ירוקים צמחייה טבעית וכל מה שיוצר אלמנט של חיים אוויר צח אור שמש וטבע ועוזר לטהר את האוויר ולשפר את איכות ארוחת צהריים. חלק האסטרטגיות כוללת הכנת רשימת מוצרים מחומרים טבעיים, ועיצוב שאפשר חדירת אור טבעי במהלך היום לכמה שיותר חללים פנימיים.