ארוחת בוקר עם רון ארד

המעצב, האמן והאדריכל  הישראלי רון ארד,  הקים את הסטודיו שלו לעיצוב One Off בשנת 1981 ואחריו את Ron Arad Associates ב- 1989. עד לאחרונה כיהן גם כפרופסור לעיצוב במכללה המלכותית לאמנות. הוא מעצב רהיטים עם פנטזיה, פסלים בככרות ערים, מציג תערוכות בגלריות נחשבות ועיצב מחדש את המלון הידוע לשימצה מפרשת ווטרגייט בוושינגטון. ניפגשנו במילאנו, ורון הפליג בסיפוריו המרתקים, כמו תמיד, על פרויקטים בהם מעורב, על תערוכות ואמנות…  רון, שמכור לקפה, היצטרף לארוחת הבוקר שלנו, במלון החמוד בו גרנו כולנו, באחת הנסיעות המקצועיות בסטודיו, ו”כמו רון” הפליג בסיפוריו המלווים בהסברים ותמונות מהאייפד שצמוד אליו….

רון גר בבלסייז פארק, בצפון לונדון, הסטודיו שלו ממוקם לא הרחק משם. אחד משולחנות הפינג פונג שעיצב נימצא בחצר הסטודיו והם אוהבים לשחק בו כי הוא עשוי פלדת אל-חלד ולא שטוח, יש לו כרס, כך שזה גורם למשחק להאט. הסטודיו עצמו לא מאורגן, ולפי מה שרון מעיד על עצמו הסטודיו מבולגן כמוהו, אבל היות והוא מוקף באנשים מאורגנים, ואחראים, הכל בכל זאת מקצועי מאורגן ועובד טוב.

בשיחה על השראה של מעצב ועל היצירה, לפי רון ההשראה היא כל מה שקרה עד לפני שתי דקות ורעיונות הם החוליה הזולה בשרשרת. אף פעם הוא לא נימצא בבלוק של חוסר יצירה שאמנים סובלים ממנו והוא לדבריות מעולם לא פקפק בעבודתו. הבעיה שלו היא לדעת מה מהרעיונות שלו ליישם ומה לעכב ולהוציא לפועל מאוחר יותר. בדרך כלל לפרויקטים  יש תאריך יעד קפדני, כך שעבודה נעשית כאשר היא צריכה להיעשות.  עיפרון הוא הכלי השימושי ביותר שלו אבל את רוב הסקיצות עושה עושה עכשיו על טבלט Wacom, שבו העיפרון שלך, או החרט, יכולים להתיימר להיות מיליון דברים. לפעמים הוא עושה הדפסים מהטאבלט,

רון מעצב תעשייתי ישראלי בעל שם עולמי הפועל בעיקר בלונדון. ארד הוא גם אדריכל, אך נודע בעיקר כמעצב רהיטים ומוצרים. רון ארד נחשב לאחד המעצבים הבולטים בסגנון העיצוב הפוסט מודרניסטי.

בפרוייקטים של הסטודיו אנחנו אוהבות לשלב מוצרים שרון עיצב, שמתאפיינים במתכותא מעוקמות ובצורות אמורפיות בעלות מראה גולמי ולעיתים גם הומוריסטי. עבודותיו נמכרות בחנויות יוקרה ברחבי העולם ומציגות בתערוכות במוזיאונים חשובים: מרכז פומפידו בפריז, מוזיאון המטרופוליטן בניו יורק ומוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון. בשנת 2002 הוא זכה לחברות כבוד של האגודה המלכותית לאומנויות בבריטניה.

ארד עיצב את מוזיאון העיצוב בחולון, שכבר לפני פתיחתו עורר עניין רב בשל צורתו הייחודית. המוזיאון נבחר על ידי מגזין התיירות “קונדה נסט טרוולר” כאחד מפלאי תבל החדשים

 מהקפה הראשון על הבוקר ועד לכוס יין האחרונה בבר בבררה, ערב איטלקי-ישראלי שכולו אמנות, אדריכלות, ויצירתיות.