איפה נשים דגש ברענון המראה ועיצוב המשרד המחודש

T+R Studio עיצוב משרדים

המשרד נראה קצת עייף? זו הזדמנות פז להסתכל במבט חדש ורענן על הלובי שלו, ולעשות בו כמה שינויים, כדי שהכניסה למשרד וקבלת הפנים בבוקר תעבוד יותר טוב בשבילכם

אזור הקבלה בכניסה למשרד, הוא אחד המוקדים החשובים ביותר בו. זה הדבר הראשון אליו נחשפים המבקרים במשרד, המקום בו קורים הרבה מפגשים עסקיים, והחלל בו נרקמים להם יחסי עבודה. האם אזור הכניסה למשרד שלכם באמת משקף את מי שאתם? האם הוא מבטא את ערכי הארגון, תדמית העסק הרצויה לכם ומי שאתם שואפים להיות, ולהיתפש בעיני המבקרים, כבר בשנייה הראשונה בה ?נכנסים לחלל המשרד

עיצוב הקבלה והלובי במשרדי NOVA בפארק המדע נס ציונה. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילומים: עוזי פורת
הקביעה שאין הזדמנות שנייה ליצירת רושם ראשוני – איננה רק קלישאה! מחקרים קובעים שבתוך 7 שניות ראשונות ועד 9 שניות בלבד, נקבע סופית הרושם הראשון מהחלל. במבט היחיד הזה קולט הנחשף מסר לגבי מהות ואופי העסק או הארגון שלכם. המסר הזה שניקלט מתייחס לאסתטיקה, לאופי הארגון, לטיפוח, לרצינות ההנהלה ולהופעה הכללית של החברה. אזור לובי הקבלה והכניסה צריכים להיות מעוצבים ומאורגנים על פי התפיסה הזו, ולכן מראה הכניסה חייב להיות מסודר ומאורגן, מטופח ונקי, גם כשמדובר בעסק או ארגון שלא מקבל קהל, אלא מקבל מדי בוקר את העובדים הוותיקים או החדשים.  
לטיפוח מראה אזור הכניסה יש השפעה פסיכולוגית חשובה: המסר המתקבל הוא שהכניסה, המבואה והקבלה הנאים שייכים לעסק או חברה מטופחת, שמכבדת את עובדיה ומנהליה, את מבקריה ואורחיה. התחושה המתקבלת היא שמדובר בארגון שמשקיע בעצמו ואם כך סביר שישקיע גם בעובדיו ומנהליו. זהו עסק “שמבין את עבודה” וייתן שירות וחוויה טובים לעובדיו וללקוחותיו. שפת העיצוב צריכה להיות מסבירת פנים, מזמינה, נינוחה ונקייה. דלפק הקבלה לא יהיה עמוס בניירת, ציוד ומכשור, וגם מי שמאייש אותו יהיה בעל סבר פנים נעים ומזמין, מכבד ומכובד
מה עוד? דלפק קבלה מרשים מאד, תאורה נכונה מעליו, שילוט מרשים בתלת מימד עם לוגו ברור ומכובד, מסך טלוויזיה שמשדר את החדשות ברצף, ריהוט מזמין ורך למבקרים ולצוות העובדים – כל אלה הם דברים שיוצרים רושם ראשוני חזק וטוב, שנחקק בזיכרונו של המבקר.
 עיצוב איור הכניסה ולובי קבלה בקליניקה לרפואה ואסתטיקת הפה DINBAR & DINBAR. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילום: עמית גרון

בניין המשרדים של חברת NOVA, ההנהלה פנתה אלינו לאור החלטה מושכלת שהגיע הזמן לשדרג את החוויה בכניסה למשרדים. הכניסה לבניין ואזור הקבלה והלובי שופצו מא’ ועד ת’, כאשר במסגרת השדרוג הוחלפו כל חיפויי הרצפה, התקרות והקירות; תוכנן ועוצב מחדש דלפק הקבלה בכניסה, התקרה הישנה הוחלפה בתקרה אקוסטית עכשווית ומתקדמת; נתלו גופי תאורה חדשים בגוונים נעימים ועצמת תאורה מתאימה, מעל הדלפק ובשאר החלל; הותקן שלט לוגו מכובד, מואר ובתלת מימד, נרכשה והותאמה ספה אלגנטית ומזמינה במראה מעניין ועם אמירה פיסולית, וכל אלו יוצרים רושם ראשוני מכובד, חזק וטוב, שנחקק בזיכרונו של כל מבקר.

T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה   טלי ורקפת
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה טלי ורקפת
עיצוב הקבלה והלובי במשרדי NOVA  בפארק המדע נס ציונה. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילומים: עוזי פורת
אזור הלובי  מהווה מקום מפגש ראשוני לעובדים מדי בוקר. מבקרים חדשים או עובדים פוטנציאלים שמגיעים לריאיון עשויים לבקש בו מידע כללי והכוונה. לכן, חשוב להשקיע מחשבה ותכנון לגבי שילוט הכוונה ברור ונוח בסביבה שמזמינה פנימה. המסר המידי ששאפנו לשדר, לכל מי שנכנס למשרדי וובפלס ברמת החיל, הוא מסר של קבלת פנים ידידותית שיוצרת תחושת “ברוכים הבאים, אנו שמחים לארח אתכם אצלנו”
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה   טלי ורקפת
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה טלי ורקפת
עיצוב הקבלה וחלל הכניסה והלובי במשרדי WEBPALS  ברמת החיל. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילומים: עמית גירון
אזור הלובי צריך בוובפלס מוסיף ערך לתדמית החברה ולארגון. עיצוב לובי שתוכנן ועוצב באופן מקצועי בסטודיו יהיה מסוגנן, ייחודי ופונקציונלי. התכנון בא לידי ביטוי בחשיבה שנשקיע באופן הזרימה בחלל, בבחירת חומרי הגמר והטקסטורות, בגוונים שניבחר לצד פרטי הנגרות והריהוט הרך שנתאים לפינות ההמתנה. כמעצבי פנים אנו רואים חשיבות מרובה להתאמת עוצמת וגוון התאורה, ולא פחות מה”ביזנס-סטיילינג” -הלבשת החלל, אבזור והתאמת הצמחייה. 
לעתים ננסה בשיתוף צוות החשיבה של הלקוח להרחיב את עוצמת החוויה בלובי. איך אנו אנו עושים זאת? על ידי הפעלת חושים נוספים, למשל נחשוב איך להתאים סוג של ניחוחות וצלילים, בהתאם לחוויה הרצויה ועל פי העיסוק של הארגון או העסק.
 
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה   טלי ורקפת
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה טלי ורקפת
עיצוב הקבלה והלובי במשרדי WEBPALS  ברמת החיל. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילומים: עמית גרון
בוודאי יצא לכם לבקר בחלל משרדי עם עומס מטורף של ניירת, קלסרים ודפים, כשמכל עבר תיקיות, קלסרים ושטויות על השולחן (ולעתים גם על הרצפה) ומעבר עומס של כבלים חשמליים, מדפסות ענק, מגרסות, פחים או ארונות גבוהים ועמוסים. כדאי מאד לא לתת למבקרים או ללקוחות תחושה שיש עומס ואי סדר במשרד , זה עלול לשדר שגם העבודה שאתם מבצעים בעסק אינה מקצועית ואיננה מסודרת. עלינו כמעצבי פנים של החלל במשרד מוטלת האחריות לתכנן נכון ומראש את כל אמצעי האחסון הדרושים לכם. סידור נכון של חיווט וכבלים חשמליים וארגון סביבת העבודה בכניסה, ובכלל, יקרין סדר מופתי ויעשה טוב לדימוי העסק ולעובדים כבר בחלל הכניסה. מעבר לכך זה מאפשר לכם לנצל טוב ונכון יותר את מרב אזורי  העבודה, ומייעל את השימוש בחלל.
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה   טלי ורקפת
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה טלי ורקפת
עיצוב הקבלה והלובי במשרדי WEBPALS  ברמת החיל. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילומים: עמית גרון

במשרדים גדולים אזור ההמתנה יכול להיות גם אזור רב תכליתי שיכול לשמש גם כפינת מנוחה, או פינת מפגש נינוח לעובדים. את פינות ההמתנה-עיצבנו באופן נעים עם ספות וכורסאות מזמינות ונוחות, שולחנות קפה נמוכים ואמצעי חשמל ותקשורת לטעון מכשירים. חלל זה מאפשר לאנשי אינטנגו לעשות פגישות עבודה בתחושה ואווירת בית קפה. פינות כאלו יאפשרו לאורחים ומבקרים להעביר את זמנם בנוחות ובנעימים, עד שתתחיל פגישתם. בחלק גדול מהפרויקטים של תכנון ועיצוב משרדים ע”י סטודיו T+R אזור קבלת פנים מקבל את פני הבאים בחיוך מזמין, שמזכיר בית קפה- בסגנון צעיר ודינמי. מבחינתנו סביבת העבודה מהווה מעין כ=עיירה שבה מרכז החיים או “כיכר העיר” של החברה היא אזור מפגש נעים במרכז. באינטנגו מיקמנו את ה”פיאצה” בסמיכות לכניסה, כאן מתרחש הכל, כי זה לב הארגון. כאן נוטים להיפגש העובדים עם מנהליהם, כאן מתרחשת החוויה המרגשת לכל מי שניכנס למשרדים כל בוקר או לראשונה. בחלל המפגש המרכזי של המשרדים אפשר להתאהב במקום עבודה, כל בוקר מחדש. עם הכניסה למשרד, נעים להגיע כל בוקר, להתחיל את היום עם קפה, או להמתין לפגישה, לשהות ולעבוד, האווירה לא פורמאלית, הסגנון צעיר ואורבאני,  נמרץ ויצירתי. 

 
T+R studio תכנון עיצוב פנים ומיתוג סביבת עבודה של משרדים
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה טלי ורקפת
עיצוב הקבלה ופינות מפגש מנוחה והמתנה במשרדי INTANGO  ברמת החיל. תכנון ועיצוב פנים T+R STUDIO  צילום: עמית גרון
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה   טלי ורקפת
T+R studio תכנון עיצוב פנים למשרדים וסביבת עבודה טלי ורקפת
 לסיכום, שדרוג או עיצוב מחדש של אזור הכניסה, הקבלה והלובי במשרדים, בעל חשיבות מכרעת בחוויה בסביבות עבודה. זה המקום להשקיע בו מאמץ ליצירת הרושם הראשוני המבוקש שמתקבע לגבי אופי הארגון. עובד חדש שמועמד לגיוס, מקבל כאן את החלטותיו, באופן ספונטני ובלתי מודע. אזור זה צריך להיות מעוצב באופן שישקף את ערכי המותג, אופי העסק, ותדמית החברה. לובי הכניסה מציג ומשקף את העסק שלכם, ועליו לייצר את הרושם הנכון שאתם מבקשים לשדר.

T+R STUDIO, המתמחה בתכנון ועיצוב משרדי הייטק, הלבשת משרדים, ביזנס סטיילינג ומיתוג משרדים, חללים מסחריים ומוסדות אקדמיים, קליניקות, ספא ומבנים ציבוריים. כמו כן, הסטודיו מטפל בפרויקטים במגזר הפרטי, בתכנון ועיצוב בתים ודירות. לתמונות של עיצוב משרדים נוספים