מרפסת המשרד

עיצוב משרדי ביוטק

בתחום אחד העתיד נראה אופטימי וזה קורה בתחום המשרדים. בשנת 2020 , שנת הקורונה, עברנו טלטלה שמרבית העולם עדיין בתוכה. יחד עם זאת כשהחיסון כבר כאן, ישראל ומדינות רבות, מנסחות תכניות יציאה מהמשבר, בשאיפה לחזור למתכונת פעילות רגילה, זו שהכרנו לפני המשבר. 

אחד התחומים שעבר את הטלטלה הוא ענף התעסוקה ומבנה המשרד. לאור החשש מהתפשטות הנגיף בחללים הסגורים ובחדרים הצפופים, הנהלות החלטו לתת לעובדים לעבוד מהבית. מדובר היה בפלטפורמה שהוכיחה את עצמה ברב המקרים, אולם מביני דבר רואים את העתיד ומנבאים שהשיטה הזו תחלוף בקרוב ונחזור לעבודה במשרד גם אם יהיו ימי עבודה פה ושם גם מהבית.

כבעלי סטודיו לאדריכלות ועיצוב פנים, ממה שנכחנו למול לקוחותינו, בסך הכול לא נרשמה בעבודת הסטודיו דרמה: ענף עיצוב ותכנון המשרדים לא קרס ועובדים מעדיפים לאורך זמן לא לעבוד באופן קבוע מהבית.  לקוחות הסטודיו, חברות וארגונים חא בחרו לבצע שינויים אסטרטגיים מרחיקי לכת. הפורמטים של העבודה התאימו לצרכים באופן זמני. המשבר גרם לשינויים קלים בשגרת העבודה החדשה אך באופן זמני. רב ההנהלות של החברות, כמו גם העובדים עצמם, הבינו שלעבוד מהבית יכול להיות יעיל ופרודוקטיב במידה מוגבלת, והשאיפה היא לחזור לפורמט המוכר, עם כמה אדפטציות גמישות ושינויים קלים.

בחודשים שחלפו התקיים בקרב ההנהלות האירגונים דיון חשוב ואיכותי ותהליך של הפקת לקחים. ביחד איתנו המעצבים המתכננים, הגענו למסקנות לגבי תכנון ועיצוב סביבות עבודה ומרחבים חדשים ומעודכנים, שיהיו פונקציונאליים, זמינים ומוביליים שיצליחו להתאים את עצמם לצרכים של העובדים. נהנלות של אירגונים השכילו להבים משמעויות ואימצו אדפטציות נכונות יותר כדי לשמור על שיגרת עבודה אפקטיבית ונעמה, מהמשרד או מהבית. אחד ההדגשים בתכנון ועיצוב סביבות עבודה חדשות, הוא עיקרון הגמישות, והמוביליות בתכנון. 

בחלק מהפרויקטים תפיסת התכנון בכל קומה מבוסס על עקרונות דומים עם גיוון בתכנון הפנים. מרחבים גמישים ופתוחים יודעים להכיל ולשלב את האלמנטים המוביליים, הפריטים המודולריים והאלמנטים הניידים שעונים לצרכי המחלקות השונות עלפי אופי העבודה. לנו כמעצבים יש יד חופשית ומרחב תמרון יצירתי לביטוי החלל ועיצובו באמצעכות צבעים, חומרים, תאורה ופרטי רהוט.  חללי הצוותים, עם עמדות עבודה חדשניות וגמישות, כל אחת מהן שמה דגש על רווחת העובד לכן תואמת לכל אחד ואחד באופן אישי.

את התכנון של משרדי ביו-ווב התחלנו כשנה לפני הקורונה. המשימה היתה לבצע שינוי דרמתי בלב קומת הכניסה למשדי החברה. הפעלנו חשיבה יצירתית בניסיון לצפות את כל ההשלכות של המגפה על סביבת עבודה העכשוית הבריאה וחדשנית. הפעולות הראשונות שנקטנו בתכנון החדש היו לרווח את עמדות העבודה ולייצר סביבת עבודה המורכבת מחצרות צוות קפסולות אדריכליות ל3-4 חוקרים שמופרדים בחציצה בעלת איכויות עיצוביות אקוסטיות ופוקנציונאלית.

בתהליך שנימשך על פני מספר חודשים הצלחנו למפות את העובדים שבעיקר עובדים מהבית, אלה שהגיעו כאורחים ומבקרים ועבורם התכננו ויצרנו מרחבי עבודה מרגשים ומיוחדים. למדנו מחדש וניתחנו את קבוצות העובדים עפי סגנון ואופי ויצרנו להם סביבות עבודה שמותאמות באופן שונה ומגוון כך שיענה מדי יום לתפוסה הצפויה במשרד. חברת בת כמה מאות עובדים אימצה תכנון של סביבת עבודה חכמה שיכולה להתאים לתפוסה של 65% מהעובדים. האדריכלות הזו מאפשרת לנהל את משאבי האנוש לחלק את העובדים לאגפים ולצל אץ סביבות העבודה שבמשרד באופן יעיל.

שינוי משמעותי שניראה שמסתמן בתכנון ועיצוב משרדים הוא מיקסום היכולות במרפסות. הגינות והמרפסות בבינייני המשרדים הולכות ותופסות תאוצה ולהן  נפח שהולך וגדל. הדומיננטיות הגדלה של איזורי הפטיו, הגינות והמרפסות כחלק מתחמי העבודה החדשים ברור. שטחים באויר פתוח משמים יותר ויותר כשטח עבודה לכל דבר. כמובן שהתכנון חייב לכלול מערכות של הצללות, חימום, קירור, ומערכות ריהוט יעילות לעובדים. מרפסות ענק יכולות לשמש ביעילות אגף שלם. רצוי לתכנן את הקפיטריה בסמיכות למרפסת, וכשמדובר בחברה שלה כמה קומות אם המרפסת בסמיכות למעליות ולמדרגות זה יעיל ושימושי גם לקומות שמעל ומתחת. העקרון התכנוני של שימוש במרפסות, גינות אטריום ופטיו אמנם חדשני אך ישמנו אותו גם לפני עידן הקורונה. משבר הקורונה האיץ את הרעיון של שימוש יעיל בשטחי חוץ,  ומעודד עובדים ומבקרים להיפגש ולעבוד גם מחוץ למשרד. פינות הגן הללו מוגנות מרוחות וניתן להנות משהות בהן בשל מזג האויר הישראלי מרבית השנה.