מרפסת המשרד

עיצוב משרדי ביוטק

בתחום אחד העתיד נראה אופטימי וזה קורה בתחום המשרדים. בשנת 2022 , שנתיים+ של קורונה, עברנו טלטלה שמרבית העולם עדיין בתוכה. יחד עם זאת, ישראל ומדינות רבות, יצאו למעשה מהמשבר, בשאיפה לחזור למתכונת פעילות רגילה, זו שהכרנו לפני המשבר. 

אחד התחומים שעבר את הטלטלה הוא ענף התעסוקה ומבנה סביבת העבודה. לאור החשש מהתפשטות נגיפים בחללים הסגורים ובחדרים הצפופים, הנהלות החלטו לתת לעובדים לעבוד גם מרחוק. מדובר בפלטפורמה היברידית שהוכיחה את עצמה ברב המקרים, והיא כאן כדי להישאר. הנהלות ועובדים השלימו עם העובדה שלאורך זמן כולם ישלבו את העבודה מהבית והמשרד.  לקוחות הסטודיו, חברות וארגונים הבינו שלעבוד מהבית יכול להיות יעיל ופרודוקטיב במידה מוגבלת, והשאיפה היא להחזיר עוד עובדים לסביבת העבודה בפורמט המוכר, אולם עם כמה אדפטציות, גמישות ושינויים בסביבת העבודה.

בחודשים שחלפו התקיים בקרב ההנהלות האירגונים דיון חשוב ואיכותי ותהליך של הפקת לקחים. ביחד עם האדריכלים והמעצבים המתכננים, הגענו למסקנות לגבי תכנון ועיצוב סביבות עבודה ומרחבי העבודה החדשים. חללי העבודה החדשים יהיו גמישים ומעודכנים, פונקציונאליים, זמינים ומוביליים כך שיצליחו להתאים את עצמם לצרכים החדשים של העובדים. הנהלות של אירגונים השכילו להבין משמעויות ואימצו שיטות נכונות יותר לשמר את העובדים ואת שיגרת העבודה המאוזנת, אפקטיבית ונעימה, במשרד בדומה לבית. אחד ההדגשים בתכנון ועיצוב סביבות עבודה חדשות, הוא עיקרון הגמישות, והמוביליות בתכנון. 

בחלק מהפרויקטים תפיסת התכנון בכל קומה מבוסס על עקרונות דומים עם גיוון בתכנון הפנים. מרחבים גמישים ופתוחים יודעים להכיל ולשלב את האלמנטים המוביליים, הפריטים המודולריים והאלמנטים הניידים שעונים לצרכי המחלקות השונות עלפי אופי העבודה. לנו כמעצבים יש יד חופשית ומרחב תמרון יצירתי לביטוי החלל ועיצובו באמצעכות צבעים, חומרים, תאורה ופרטי רהוט.  חללי הצוותים, עם עמדות עבודה חדשניות וגמישות, כל אחת מהן שמה דגש על רווחת העובד לכן תואמת לכל אחד ואחד באופן אישי.

את התכנון של משרדי ביו-ווב התחלנו כשנה לפני הקורונה. המשימה היתה לבצע שינוי דרמתי בלב קומת הכניסה למשדי החברה. הפעלנו חשיבה יצירתית בניסיון לצפות את כל ההשלכות של המגפה על סביבת עבודה העכשוית הבריאה וחדשנית. הפעולות הראשונות שנקטנו בתכנון החדש היו לרווח את עמדות העבודה ולייצר סביבת עבודה המורכבת מחצרות צוות  ל3-4 חוקרים שמופרדים בחציצה בעלת איכויות עיצוביות אקוסטיות ופוקנציונאלית.

בתהליך שנימשך על פני מספר חודשים הצלחנו למפות את העובדים שבעיקר עובדים מהבית, אלה שהגיעו כאורחים ומבקרים ועבורם התכננו ויצרנו מרחבי עבודה מרגשים ומיוחדים. למדנו מחדש וניתחנו את קבוצות העובדים עפי סגנון ואופי ויצרנו להם סביבות עבודה שמותאמות באופן שונה ומגוון כך שיענה מדי יום לתפוסה הצפויה במשרד. חברת בת כמה מאות עובדים אימצה תכנון של סביבת עבודה חכמה שיכולה להתאים לתפוסה של 65% מהעובדים. האדריכלות הזו מאפשרת לנהל את משאבי האנוש לחלק את העובדים לאגפים ולצל אץ סביבות העבודה שבמשרד באופן יעיל.

שינוי משמעותי שניראה שמסתמן בתכנון ועיצוב משרדים הוא מיקסום היכולות במרפסות. הגינות והמרפסות בבינייני המשרדים הולכות ותופסות תאוצה ולהן  נפח שהולך וגדל. הדומיננטיות הגדלה של איזורי הפטיו, הגינות והמרפסות כחלק מתחמי העבודה החדשים ברור. שטחים באויר פתוח משמים יותר ויותר כשטח עבודה לכל דבר. כמובן שהתכנון חייב לכלול מערכות של הצללות, חימום, קירור, ומערכות ריהוט יעילות לעובדים. מרפסות ענק יכולות לשמש ביעילות אגף שלם. רצוי לתכנן את הקפיטריה בסמיכות למרפסת, וכשמדובר בחברה שלה כמה קומות אם המרפסת בסמיכות למעליות ולמדרגות זה יעיל ושימושי גם לקומות שמעל ומתחת. העקרון התכנוני של שימוש במרפסות, גינות אטריום ופטיו אמנם חדשני אך ישמנו אותו גם לפני עידן הקורונה. משבר הקורונה האיץ את הרעיון של שימוש יעיל בשטחי חוץ,  ומעודד עובדים ומבקרים להיפגש ולעבוד גם מחוץ למשרד. פינות הגן הללו מוגנות מרוחות וניתן להנות משהות בהן בשל מזג האויר הישראלי מרבית השנה.