תכנון ועיצוב פנים בקליניקות

T+R studio טלי ורקפת תכנון ועיצוב פנים למרפאת שיניים

את התכנון הנכון, עם אמירה עכשווית חדשנית וחיבורים הרמוניים בין חומר לצבע רואים לא רק בתחום עיצוב חללי משרדים, לא גם בקטגורית הקליניקות והמרפאות. בתכנון אדריכלי נכון וידע מקצועי לצד ניסיון וחשיבה מעמיקה התוצאה באה לידי ביטוי באמירה עצובית חדשנית שמעניקה לכל מטופל תחושת נינוחות, רווחה וביטחון בהגיעו לטיפול בקליניקה.

לתמונות נוספות בפרויקט

T+R studio טלי ורקפת - עיצוב פנים ותכנון הקליניקה

קליניקה רפואית זה חלל בו נחשפים לחוויית שירות. מדובר במרחב טיפולי שלא פעם מי שמגיע אליו חש אולי אי נוחות. תפקד המעצב המתכנן לאפשר למטופל לחוש מהרגע הראשון בו ניכנס לקליניקה, תחושת רוגע מזמינה, במרחב רגוע ונעים. כבר בשלב קבלת הפנים, נכון לעשות שימוש בתאורה בגוונים חמים ורכים, ולשלב בחלל גוונים וחומרים שיתנו תחושה הרמונית ורגועה. בדרך זו כבר מהכניסה למרחב הקליני המטופלים יוכלו להרגיש שהחלל מזמין אותם “להתמסר” לטיפול. תפקיד המעצב המתכנן, עוד לפני שהמטופל פוגש בצוות המקצועי, להעניק למבקר תחושת נינוחות וביטחון נפשי ופיזי. תכנון אדריכלי נכון ועיצוב פנים שמתאים לקליניקה דורש התייחסות לפרמטרים הבאים:

תאורה טבעית ומלאכותית: לתאורה בקליניקה ובחדרי טיפולים ישנה חשיבות גדולה, הן פונקציונלית והן רגשית. ניצול של תאורה טבעית יספק תחושת טבעיות לצד משחקי אור וצל, בעוד שימוש בתאורה מתועשת ייעשה תוך הבנה מוקפדת של צרכי המטופלים ועבודת המטפל. ככלל, לא מומלץ לבחור באור נאון לבן ובוהק לתאורת חדרי טיפולים ויחד עם זאת יש להימנע מאפלוליות. תאורה רכה וחמימה המותאמת לחלל, למרחב ולצבע תתרום רבות לתחושת הנינוחות של המטופלים. גם לגופי התאורה השפעה רבה כאשר בחירת גופי התאורה חייבת להתכתב עם שאר האלמנטים העיצובים בחלל.T+R studio טלי ורקפת תכנון ועיצוב פנים למרפאת שיניים

פלטת הגוונים והחומרים: בעזרת תכנון פלטת הצבעים כך שתהיה הרמונית ותכלול את התובנות הפסיכולוגיות הרצויות, ובעזרת כלים תכנוניים מתקדמים של שילוב נכון בין החומרים, אפשר להפיק תוצאות של קליניקה מרשימה אלגנטית ועכשווית. לבחירת החומרים והגוונים בקליניקה יש אמירה עצובית, וחשיבות אנרגטית, שבאות לביטוי בחוויה הטיפולית בקליניקה. בחירה מוקפדת ושילוב מדויק של הגוונים במרחבים הטיפוליים השונים יבואו לידי ביטוי בגווני הקירות, בטקסטיל ובפרטי הריהוט, בבחירת הצמחייה והאביזרים המשלימים. כל אלו ביחד ישפיעו באופן משמעותי על האווירה וחווית המטופלים שמבקרים במרפאה. ההשפעה הזו מתחילה מיד בכניסה למתחם הקבלה בקליניקה, מהשלב של הפניה למזכירה בדלפק  הקבלה, עבור באזור ההמתנה ועד לטיפול עצמו בחדר הטיפולים. כל אלו מחייבים תכנון עיצוב מוקדם, ניסיון וידע ומחקר שמותאם לתכנון עיצוב הקליניקה המסוימת עם  התייחסות לכל ההיבטים הרגשיים-פסיכולוגיים ופיזיולוגיים.T+R studio טלי ורקפת תכנון ועיצוב פנים למרפאת שיניים

אופן חלוקת חללי הקליניקה: עיצוב קליניקה באופן מתאים ונכון מתחיל בחלוקה נכונה של מרחבי החלל בקליניקה. כאן ניכנס השיקול המרכזי של סוג הקליניקה ואילו טיפולים מתבצעים במקום. במרפאות של בדיקות פיזיולוגיות חדרי הבדיקות יהיו מרוחקים ומופרדים מחלל ההמתנה, לאפשר שקט ופרטיות. הקליניקה צריכה לכלול גם מרחבים פרטיים להתארגנות אישית של המטופל. יש לתכנן את האזורים לציוד המקצועי הנדרש וגישה נוחה של המטפל לציוד הנלווה. יש להקפיד על תכנון המרחב שיאפשר נגישות של המטפל במטופל. בקליניקות ומרפאות שמותאמות לטיפולי נפשי, יש למרחב הכללי והפרטי משמעות נוספת שחשוב לתכנן אותה מראש והיא תכנון שמתאים ליצירת תחושת הביטחון של המטופל.

עיצוב קליניקות בסגנון עכשווי צעיר ומזמין טלי ורקפת הן מעצבות פנים בעלות קו עיצובי נועז וחדשני אשר מתמחה בעיצוב ותכנון משרדים, חללי עבודה משותפים, מרחבים עסקיים וכן בעיצוב קליניקות רפואיות וקוסמטיות, אשר תוכננו בעין מקצועית וקפדנית וברוח חופשית תוך שימוש מושכל בצבע כשחקן הראשי בפרויקט בשילוב ניצול נכון של מרחב וחומר. באמצעות למידה ארוכת שנים והבנה פיזיולוגית ופסיכולוגית מעמיקה, מתכננות ומעצבות טלי ורקפת, קליניקות, מרפאות שיניים וחדרי טיפולים אלגנטיים נעימים ומושכים, אשר יוצרים תחושת נינוחות וביטחון לפציינטים, ותנאי עבודה נכונים, נוחים ומתאימים לצוות המטפלים הרפואי ומקצועי.

 

לתמונות ופרויקטים של עיצוב סביבות עבודה נוספות בסטודיו T+R