עשר הדרכים הטובות ביותר לשפר את חוויית העובד במקום העבודה

הקונספט שלנו בסטודיו T+R הוא ש”העובד תמיד צודק”. זו תובנה מתבקשת וחיונית לכל ארגון שצבר ניסיון במהלך השנים ותוך כדי עבודה בסביבת הייטק בארץ או בעולם. שיפור חוויית העובדים לא רק מגבירה את הפרודוקטיביות, מפחיתה את החלפת העובדים ומחזור העסקת עובדים חדשים, היא מסייעת למשוך את הכישרונות הטובים ביותר לארגון, ומשמעותה שהעובדים במקום העבודה מאושרים. מדובר ביצירת חוויה נעימה ושמחה לעובדים וללקוחות. אז איך ניתן לייצר זאת או כשצריך לתקן את החוויה בסביבת העבודה, בדרך יעילה ופשוטה ביותר: לפניכם 10 המלצות לשפר את חוויית העובד בסביבת העבודה. רק לקרוא וליישם…

להפוך את מקום העבודה למתגמל

אף אחד לא אוהב להרגיש שהוא מובן מאליו, ולכן חשוב לעובדים להרגיש מוערכים, ומתוגמלים על ההישגים שלהם. בנוסף לחשיבות הגבוהה שיש לתגמול העובדים על ידי המנהלים, המפתח הנוסף והחשוב לא פחות הוא  ליצור מסגרת שבה העובדים יכולים לזהות את ההישגים אחד של השני, ולשתף את הקולגות בהערכות מנהלים ובשבחים להם הם זוכים בעבודתם. אחרי הכל, בעידן של sharing economy, רשתות חברתיות ושיתוף, peer-to-peer recognition  – הופכת לחשובה מתמיד . אפשר לתמרץ את העובדים בדרכים פשוטות רבות, למשל יישום תכנית תמריצים, הצבעה כללית בה בכל שבוע בוחרים ב”עובד השבוע”, או בחירת עובד מצטיין מדי שבועיים, והענקת פרסים כמו כרטיסים למופעים של סטנדאפ או מוסיקה.

להפוך את סביבת העבודה שלכם ליפה

סביבות העבודה הטובות ביותר בעולם תמיד גם יפות: לדוגמה, משרדי אינטנגו ברמת החיל, או משרדי טייקי שלא רק נראים נהדר, אלא מותאמים אישית לצורכי העובדים, והושם בהם דגש על האסתטיקה הייחודית של הארגון. יש להם מגוון רחב של מקומות להיפגש, ליהנות מארוחות משותפות, להתאמן וכן הלאה. סביבת העבודה מלאה בהפתעות, שתפקידן לעורר השראה בעובדים, במטרה לייצר גיבוש צוות ועבודה טובה יותר. קירות ירוקים טבעיים שמכניסים לסביבת המשרד, או רהיטים רכים וביתיים בעיצוב מזמין והרמוני יוסיפו חן לחלל.

להיות מפתיע!

עיצוב המשרדים צריך להיות מפתיע, אבל אפשר גם לעצב את יום העבודה. הנהלת החברה עוזרת לחזק את הקשרים בין המועסקים כדי להגביר את המורל של הארגון כקבוצה. בין אם זה ארוחת צהריים במסעדה סמוכה, משקאות אחה”צ בפאב, או ביקור בגלריה לאמנות עכשווית, ליצירת חוויה והשראה יצירתית במהלך יום העבודה. ההפתעה יכולה להיות גם משהו פשוט כמו להביא עוגת יום הולדת וסיבוב של בירה או יין טוב. זכרו: הפתעה, יצירת גיוון הם תבלין החיים, ומסייעים לשמור על גירוי אינטלקטואלי, גירוי רגשי וגירוי ליצירתיות עבור הצוות.

לכופף את הכללים

עד כמה שזה יכול להיות מפתיע, עובדים לעתים קרובות עשויים לעבוד בצורה יעילה יותר, ויצירתית, כשיציעו הם קצת גמישות לגבי הסביבה בה הם עובדים. הם עשויים לרצות לבוא קצת מאוחר יותר (או מוקדם יותר) לעבודה, כדי להימנע משעות עומס בתחבורה. הם עשויים להיות משמיתיים יותר היות שביצעו בקלות רבה יותר את המשימה, דווקא מחוץ למשרד. אולי הם צריכים ללכת לטייל כדי להפרות את המוח עם רעיונות חדשים. הדבר החשוב ביותר הוא לסמוך על העובדים, ולתת להם קצת יותר מרחב פעולה וגמישות.

לשלוט במזל

אחת הדרכים הטובות ביותר להגביר את החדשנות, האושר והאחווה בצוות, היא ליצור סביבה שמעודדת מפגשים אקראיים בין עובדים שאינם יכולים להיפגש אחרת. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת היא ליצור חלל שיתופי באזור המטבח, הקפטריה, ולהכניס יותר אזורי מנוחה ומפגש בסביבת העבודה. דרך נוספת היא ה- hot-desking; כדי להקל על השימוש בהוט-דסקינג, מייצרים אזור מעבר עם לוקרים, שמאפשרים לכולם לנוע ברחבי המשרד, ועדיין לשמור על שטח אחסון אישי.

לפנות מקום לשיתוף פעולה

סביבת עבודה מודרנית צריכה להציע מגוון רחב של מקומות לשיתוף פעולה בין עובדים. זה יכול להיות אזורי מפגש גדולים שיכולים להכיל צוותים שלמים, או מרחבי מפגש קטנים יותר, לשיחות אישיות ופרטיות. נכון להציע באמצע חלל עמדות העבודה, אזורי מנוחה, עם רהוט ישיבה רך ורגוע, עם שולחנות קפה. הרעיון הוא להביא את האנשים להיפגש ביחד, באופן לא רשמי . פינות ישיבה עם פרטי רהוט מודולריים עוזר להפוך את החלל לגמיש ומתאים לכל מפגש נינוח או לסיעור מוחות יצירתי.

להיות במודעות –נושא הרווחה הפוך להיות מרכזי ומוערך יותר מתמיד בסביבת העבודה, ולכן חשוב לספק איזון בריא בין העבודה לחיים בריאים. נסו להציע פעילות גופנית מהנה ופעילויות פנאי, או לארגן מחדש את נושא התזונה בארגון, כדי לעודד אכילה בריאה. גם מדיטציה הוכחה כשיטה יעילה להתמודדות עם חרדות ומתח. מדיטציה גם מגבירה את היצירתיות. חשוב לכן לספק חללים שקטים, ולהציע סדנאות במדיטציה, או אפילו רק להעלות את המודעות לנושא.

לפשט הכל –זה כל כך חשוב: הפשטות היא למעשה הכל. דרך טובה לפשט את מקום העבודה המודרני היא לתת לעובדים יותר שליטה על ימי העבודה שלהם ועל הסביבה בה הם עובדים. למשל, בלחיצת כפתור והפעלת אפיליקציה פשוטה, עובדים יכולים למצוא סביבת עבודה פנויה, או חבר שמחפשים באירגון. 

להישאר היי-טק –לכל חברה חדשנית וצעירה חשוב להיות מעודכן בכל ההתפתחויות טכנולוגית חדשה. התקדמות טכנולוגית חשובה לא רק כדי להגביר את הפרודוקטיביות, אלא גם כדי לשמור על צוות העובדים שמח, בדרכים מפתיעות ולא צפויות. למשל, לאפשר להתאים לעצמך ישומים אישיים על בקרת הטמפרטורה, או יישומים נוספים שמאפשרים לעובדים להרגיש בנוח בכל מקום בכל עת. מדובר במערכות חכמות כמו מערכת שמכוונת את העובד למקום פנוי לחניה, מיד כשמגיע לעבודה. אנשי הייטק אוהבים שסביבות העבודה שלהם יהיו ברמת היי טק לא פחות ממה שיש גם בבית שלהם.

תקשיבו..

החברות הטובות ביותר הן אלו שיודעות לשפר את החוויה של העבודה עבור צוות העובדים בסביבת העבודה. החברות הטובות ביותר, שכולם חושקים לעבוד אצלן, מקבלות את ההשראה ממי שמבין הכי טוב בזה: העובדים עצמם. מנהלים צריכים להיות בקשר תמידי עם צוות העובדים באמצעות מערכות משוב פתוחות וסקרי שביעות רצון קצרים ומהירים. סקרים שניתן בקלות למצוא באינטרנט. זה מאפשר להנהלה לבדוק את מצב “הדופק הכללי” באופן קל ומידי. אנחנו בעידן של גיוס קהל, שיתוף, והדרך הטובה ביותר לפתור כל בעיה היא לעתים קרובות רק להקשיב לעובדים שלכם.