תכנון נכון של סביבת העבודה ההיברידית בסטודיו

תכנון עצוב סביבה היברידית סטודיו טלי ורקפת

השכונה ההיברידית החדשה – מקום עבודה ששווה את הנסיעה

למרות מיטב המאמצים של המעסיקים לפתות את כולם לחזור למשרדים עם ארוחות צהרים מפנקות, חטיפים בחינם ואירועים מהנים, אנשים קצת גוררים את הרגלים ובעצם לא ממהרים לחזור. חוסר הרצון שלהם לא קשור לחשש מהקורונה: אם מסתכלים על הנתונים, יותר ויותר אנשים מגיעים למקומות בילוי, לאירועים חברתיים ולמסעדות, לקולנוע ולטיסות, אבל פחות למשרד, לפי מדד Kastle Back to Work. נראה שההתנגדות של אנשים לא עוסקת בעבודה גמישה. עבודה היברידית אומצה על ידי 71% מהנהלות בעולם, מה שמעניק לאנשים את החופש לעבוד יומיים- שלושה ימים מהבית או מרחוק.תכנון המשרד ההיברידי

 

אז מדוע מהססים לחזור למשרד? התיאורית נעות בין ההימנעות מלהתארגן ו”להתלבש לעבודה”, לבין נסיעות ארוכות. אבל אולי מתעלמים מהסיבה הברורה יותר: האם אנשים מאמינים שמשהו באמת השתנה כשהכל נראה אותו דבר?

במשרדים ברחבי העולם, ארגונים אימצו מדיניות עבודה היברידית, אך לא שינו את סידור המשרד כדי לתמוך במציאות החדשה של עבודה היברידית. חלקם אומרים שהם מחכים עם השינויים עד שכל העובדים יחזרו למשרד. אבל עבודה היברידית פירושה שאנשים יבואו וילכו בזמנים שונים, וללא בצוע השינויים, המשרד עלול להרגיש לפעמים ריק וחסר אנרגיה. אחרי יותר משנתיים של בידוד, מי רוצה את זה? עבודה היברידית גם יכולה להוביל לכך שאנשים יבלו הרבה יותר זמן בשיחות וידאו, ויחפשו יותר פרטיות במפגש עם חברי הצוות מרחוק. או גרוע מכך, הם יעשו פגישות וידאו במשרד ויהפכו לגרסה ההיברידית של ה”עובד הקולני” בסביבת העבודה.

מדיניות עבודה היברידית תעבוד טוב יותר אם סביבות העבודה של הארגון ישתנו במקביל.

העידן החדש של עבודה היברידית פירושו שלאנשים יהיו אפשרויות בחירה היכן לעבוד, ובמובנים רבים, המשרד צריך “לעבוד קשה” יותר כדי למשוך אנשים ולגרום להם לחזור לעבודה במשרד. משרדים יצטרכו “להרוויח” את הנסיעה של העובדים על ידי מתן מענה לסט חדש של צרכים. הם יצרכו לתמוך בעבודה היברידית, ליצור קשרים, ליצור תחושת שייכות ולקדם את הרווחה של העובד. כל מה שהיה קשה וכולם סבלו ממנו בקורונה.

STUDIO T+R ציורי קיר בסטודיו
STUDIO T+R ציורי קיר בסטודיו

השראה חדשה

T+R studio  עיצוב סביבות עבודה היברידית בסגנון שכונות עבור מסטרסקול פרויקט בביצוע
זה דורש מהפך בחשיבה על עתיד המשרד. במקום לבסס את עיצוב המשרדים על הצורך להכניס יותר אנשים לפחות חלל, מקום העבודה צריך לשאוב השראה ממקור חדש שפחות עוסק ביעילות ויותר באנשים ובקהילות התוססות שבהן אנו חיים

זה דורש מאיתנו בסטודיו מהפך בחשיבה על עתיד תכנון עיצוב סביבת המשרד. במקום לבסס את עיצוב המשרדים על הצורך להכניס יותר אנשים לפחות חלל, מקום העבודה צריך לשאוב השראה ממקור חדש שפחות עוסק ביעילות ויותר באנשים ובקהילות התוססות שבהן אנו חיים. ג’יין ג’ייקובס, מחברת הספר “מותן וחייהן של הערים האמריקאיות הגדולות”, טענה שלפני עשרות שנים אנשים היו זקוקים לשכונות מגוונות כדי לפרוח לצמוח ולשגשג. שכונות שבהן יש בתים, מדרכות שוקקות, חנויות, פארקים ומרחבים ציבוריים שמתאחדים ומתקיימים זה לצד זה במגוון יוצא דופן.

T+R studio  עיצוב סביבות עבודה היברידית בסגנון שכונות עבור מסטרסקול פרויקט בביצוע
שכונות משדרות חיוניות ואנרגיה – שום דבר בשכונות אינו סטטי – מדובר במקומות ובפעילויות שמשתנים ועוברים הסתגלויות עם הזמן. השכונה היא המקום שבו אנשים יוצרים מערכות יחסים, בפרויקט במסטר סקול ביקשנו לייצר מצב שבו עובדים ירגישו תחושת שייכות ובונים אמון.

למה שכונות?

שכונות משדרות חיוניות ואנרגיה – שום דבר בשכונות אינו סטטי – מדובר במקומות ובפעילויות שמשתנים ועוברים הסתגלויות עם הזמן. השכונה היא המקום שבו אנשים יוצרים מערכות יחסים, מרגישים תחושת שייכות ובונים אמון. 

הפסיכולוג הארגוני והסופר אדם גרנט מסכם ואומר: “חזון טוב יותר למקום עבודה הוא קהילה – מקום שבו אנשים מתחברים סביב ערכים משותפים, מרגישים מוערכים כבני אדם, ויש להם קול בהחלטות שמשפיעות עליהם”. השכונות הטובות ביותר הן כאלה שמטפחות תחושת שייכות והכלה, משדרות אופי ואישיות, שכונות שבהן נולדים רעיונות ומתחילים טרנדים.

 

כיום אנחנו מסיקים שזה מה שאנשים בעבודה צריכים יותר וזה בולט יותר מאי פעם. 

באחד מהפרוייקטים שהסטודיו ביצע לאחרונה עבור מסטר סקול, רצינו לבסס את תפסית השכונות. לכל שכונה שירותי קהילה, איזורי צוות בסמוך לחללים אישיים ופרטיים, גדולים וקטנים, עם גמישות ביצירת הפרטיות, ותחושה של מקום עבודה שיוצר תחושת שייכות ובונה אמון.

תכנון ועיצוב פנים לסביבת עבודה היברידת לחברת טכנוסטט עי טלי ורקפת סטודיו T+R
מהפך בחשיבה של הסטודיו לגבי תכנון המשררד בעתיד הקרוב. במקום לבסס את עיצוב המשרדים על הצורך להכניס יותר אנשים לפחות חלל, מקום העבודה צריך לשאוב השראה ממקור חדש שפחות עוסק ביעילות ויותר באנשים ובקהילות התוססות שבהן אנו חיים

T+R studio עיצוב סביבות עבודה לטכנוסטט בביצוע

בניית שכונה בעבודה

T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון ועיצוב פנים לסביבת עבודה היברידת לחברת ג’ונסון&ג’ונסון עי טלי ורקפת סטודיו T+R

ארגונים יכולים ליצור שכונות מגוונות במקום העבודה שלהם, כדרך מוחשית לתקשר את הערכים שלהם ולשנות את התרבות שלהם. מקום העבודה יכול ליצור את אותה אנרגיה וחיבור שאנשים מרגישים כשהם יושבים בבית קפה על המדרכה, או באותה רמת אינטימיות ושקט שהם חווים בספרייה שלהם, או בפרטיות בבית שלהם.

היברידית זקוקה לבית: תכנון שכונות בעבודה. בסטודיו T+R אנחנו חוקרים איך לעצב מחדש חללים שמותאמים לעבודה היברידית

 

שכונות בעבודה, כמו אלה שאנשים גרים בהן, הן בסיס ביתי לאנשים ולצוותים, מחלקות או צוותי פרויקטים. הם כוללים מגוון חללים מחוברים התומכים בסוגים שונים של עבודה, מגוון רחב של שימושים וזרימה טבעית מאחד לשני. הם כוללים:

  • מרחבים בודדים המוקצים לאדם אחד או מרחבים משותפים לצוות
  • מרחבי שיתוף פעולה לאינטראקציות במפגש פנים אל פנים ואינטראקציות וירטואליות התומכות בדרכים השונות שבהן אנשים צריכים כדי להתחבר ולהתגבש
  • מקומות עם פרטיות שמתאימה לעובד אחד, או למציאת שקט ופרטיות מנוחה והתחדשות
  • מתחמים להתכנסות, למפגשים חברתיים וללמידה עם חברי הצוות
T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון סביבות עבודה היברידית בביצוע טלי ורקפת סטודיו T+R
T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון ועיצוב פנים לסביבת עבודה היברידת לחברת ביוסנס -ג’ונסון&ג’ונסון טלי ורקפת סטודיו T+R
T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון סביבות עבודה היברידית לחברת ג’ונסון&ג’ונסון בביצוע טלי ורקפת סטודיו T+R
T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון סביבות עבודה היברידית לחברת ג’ונסון&ג’ונסון בביצוע טלי ורקפת סטודיו T+R
T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון סביבות עבודה היברידית לחברת ג’ונסון&ג’ונסון בביצוע טלי ורקפת סטודיו T+R
T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון סביבות עבודה היברידית בביצוע טלי ורקפת סטודיו T+R

שכונות הופכות ליעד, שבו אנשים מרגישים נוחות וביטחון, מקום בו הם יכולים למצוא את חברי הצוות שלהם ואת הכלים שהם צריכים כדי לבצע את עבודתם.

T+R studio עיצוב סביבות עבודה
תכנון סביבות עבודה היברידית בסטודו T+R – טלי ורקפת סטודיו T+R

כדי ששכונה תעבוד באמת עבור העובדים, היא צריכה להתבסס על חוויית עבודה חדשה מהיסוד. המסגרת החדשה לחוויות עבודה בסביבה היברידית

 Equity איך לעצב חוויה שוויונית ומכילה יותר עבור לכל הצדדים, עם מטרת-על עיצובית: לחסל את הפער בין עובדים מקרוב לעובדים מרחוק.

Engagement   איך לעצב מגוון חוויות שעוזרות לאנשים להשתתף באופן מלא, להתמקד עמוק ולהישאר בזרימה לאורך זמן רב יותר.

Ease: לעצב את מגוון החוויות הווירטואליות והפיזיות באופן אינטואיטיבי, כך שיהיה לעובד נוח וקל ויוכל לנווט ולשלוט בהן באופן ידידותי.

 

4 עקרונות עיצוב מרכזיים

לכל שכונה יש אופי ייחודי משלה – אבל יש ארבעה עקרונות מרכזיים של תכנון העיצוב שמנחים אותנו בסטודיו ביצירת כל שכונה

 

אני + אנחנו

 

כשם שבשכונות העירוניות יש בתים ומרחבים משותפים, כך גם השכונה החדשה בעבודה תומכת בעבודת הפרט וגם בעבודת הצוות. כמות השטח עבור כל אחד מהם תשתנה, אך הם תומכים באנשים המבצעים סוגים שונים של עבודה במהלך היום. הם עוזרים לאנשים לבצע שינויים מהירים ונותנים לאנשים יותר אפשרויות ואוטונומיה במהלך היום שלהם.

 

מקבוע לזורם

שכונות נהדרות מתפתחות כאשר אנשים חדשים עוברים לגור בהן או שנפתחת חנות חדשה. בעבודה, השינוי הוא קבוע, לפעמים בדרכים קטנות כאשר צוותים צריכים להוסיף יותר אנשים, או בדרכים משמעותיות כאשר הם זקוקים ליותר מרחבי שיתוף פעולה. שכונה היברידית היא מודולרית וגמישה – מאמצת את השינוי במקום להתנגד לו.

 

פתוח + סגור

 

הפרטיות במשרד הפכה לחשובה עוד יותר במהלך המגפה. אנשים שנאבקו עם תוכניות משרדיות פתוחות באופן משמעותי לפני ועכשיו, אחרי שעבדו מהבית, רגישים עוד יותר לצורך בשליטה על פרטיותם. שכונות נהדרות משלבות מרחבים פרטיים וציבוריים, מה שהופך את השכונה למגוונת ודינמית.

 

התאמה דיגיטלית + פיזית 

 

מתכנני ערים יוצרים ערים חכמות ושכונות משרדים היברידיות צריכות לעשות את אותו הדבר. פגישות וידאו הן נורמה חדשה במשרד וכולם צריכים לראות ולהיראות, לשמוע ולהישמע. הטכנולוגיה צריכה להיות קלה לשימוש, אבל חלל בגודל הנכון עם התכונות הנכונות הוא המפתח לגרום לה לעבוד.

T+R studio עיצוב סביבות עבודה

לרעיונות רעננים ולעיצוב חללים טובים יותר, שתוכננו במכוון כדי לבנות קהילה ולתמוך בעבודה היברידית.