חברות הייטק מחוברות לקהילה המקומית

עיצוב משרדים ALLOT

חברות הייטק עושות מאמץ מודע ליצור קשרים אישיים ומשמעותיים יותר של הארגון מול הקהילה, ובעיקר מול הקהילה שהן משרתות. עבור חברות רבות, הפוקוס השתנה מחיבור עם טביעת אצבע גלובלית לחיבור עם “טביעת אצבע” מקומית. חברות הייטק יוצרות תחושה של תרומה לקהילה באמצעות יצירת חוויות משותפות וחללים משותפים, וגם על ידי התחברות לגופים ולקהילה המקומית. במהלך העשור האחרון, חלה צמיחה משמעותית בנושא לקיחת האחריות החברתית ע”י ארגונים מובילים וחברות הייטק מצליחות. תהא אשר תהא המוטיבציה של הארגון, באה לידי ביטוי במעורבות והחיבור של העובדים והמנהלים שלו לקהילה, למותג, לחלל או להתנדבות ומטרות נעלות. חברות יודעות לראות את הערך הגבוה של ביצוע מעשים טובים ולכן הן מתמקדות בפעילויות שמטרתן ליצר מעורבות חברתית שהולכת דווקא לרמה המקומית. 

חברות הייטק שואפות לספק לעובדים את החיבורים האנושיים.  בעולם הטכנולוגי שלנו שמשתנה במהירות מדי יום, רבים חשים תחושה של ניתוק ובידוד. מיליוני אנשים בוחרים לחיות בערים (2.6 מיליארד הודעות אימייל נשלחות לכל העולם, 300 מיליון תמונות בפייסבוק מועלות ביום, 350,000 ציוצים חדשים לדקה) כל אלו גורמים לרצון שלנו ליצור קשרים אמיתיים, ומשמעותיים, לעתים קרובות באמצעות פעילות ומעורבות בקהילות מקומיות, בנושאים מגוונים כאמנות, מזון או מוסיקה.

במשרדי אדובי בסן חוזה, גויס אמן מקומי ליצירת האיקון A של החברה באמצעות ארגזי פירות מקומיים, כמחווה של כבוד להיסטוריה החקלאית של העיר. על פי מחקר , 86% מהחברות האמריקאיות מאמינות כי העובדים מצפים מהארגון שיספק להם הזדמנויות לתרום לקהילה. בנוסף, על פי מחקרים וסקרים, עולה שמציאת משמעות ותכלית במקום העבודה חשובה לכל העובדים בכל הדורות. חברות הייטק מגיבות לכך בהשקעה מוגברת בכל מה שקשור לנושא הרווחה, האחריות החברתית ומעורבות הארגון בקהילה.

אנו רואים זאת בהירתמות של ארגונים, בהתחברות ובתרומה של חברות לפעילויות ולהתנדבות ברמה המקומית: חברות הייטק יוצרות תחושה של קהילה באמצעות יצירת חוויות משותפות והקצאת חללים משותפים לטובת המפגשים הללו במקום העבודה. אמנים מקומיים, יצרנים ועסקים יכולים להגיע ולספק תובנות ייחודיות לארגון. את ההשפעה של ההשקעה ניתן להרגיש בצורה משמעותית יותר ויותר.

והתוצאה ? חברות הייטק מחזקות את שמן הטוב והמוניטין שלהן הופך למוניטין של חברות נדיבות, הפועל היוצא מכך הוא נאמנות של העובדים ומשיכת כישרונות  צעירים לארגון