מיתוג והלבשת המשרד והעסק

עיצוב משרדים RAPYD

ביזנס סטיילינג ומיתוג מחדש למשרדי ראפיד ע,י סטודיו T+R אפשר להנהלה להתכונן לקראת ביקור של משקיע חשוב מאמזון.  הצלחנו במעט מאד זמן ולא הרבה תקציב לשדרג את כל הכניסה של  משרדי, בשבועות ספורים, וכל זאת מבלי להפריע לעבודה השוטפת בארגון. מדובר בפרויקט שנתן פתרון חכם חסכוני ומהיר, שהאפקטיביות שלו נמדדה בטווח המידי והארוך. במקרה זה פנו אלינו מעצבות סטודיו T+R בבקשה לשדרג מאד את חללי המשרד באופן שיראה חדש צעיר זמין ואטרקטיבי למשקיע מחו”ל.      עיצוב מחדש וביזנס סטיילינג,שאמור לעשות מהפך תדמיתי לחלל, בהמשך לעבודת קבלן שסיים את עבודתו והמשרד נותר ריק, קר ועגמומי.  החלל גם לא כ”כ ענה על חלק רב מהדרישות: המטבחון הקטן והסגור, לא נתן מענה מספק לעובדים. היה מחסור במקומות מפגש חברתי, למנוחה אוכל ושתיה או פגישות עבודה, ובסה”כ החלל לא שרת את הלקוח באספקט של העובדים הקיימים, גיוס עובדים חדשים והיערכות לביקור אורחים מחול ומסיבת עיתונאים. החלל הישן שידר מראה מנוכר עגמומי ו”ערום”. בבואנו לסגנן מחדש את חלל המשרדים,  של ראפיד, היה עלינו לעשות החלטות מהירות ויעלילות. כאן הניסיון שלנו כמעצבות פנים, שמתמחות במיתוג מעסיק, ומיצוב סביבות עבודה עם היתרון של תכנון יעיל בסביבות עבודה ועיצוב משרדים  סייע לנו לפתח את החלל, למרות המשאבים המוגבלים בזמן וכסף. ביחד עם הלקוח ניתחנו את המצב והחלל את כל הבעיות והצרכים, והגענו ביחד לתובנות ולפתרונות העיצוב שנותנים את המענה היעיל ביותר במקרה זה:

בחרנו למקד את המאמץ בכניסה וקבלה לחלל המשרד. התקציב לא אפשר טיפול בכל האזורים, ובחרנו באזור הכניסה הקפטריה והמסדרון הראשי. נאלצנו לשבור את הקירות שסגרו על המטבחון הקטן וצר. פתחנו עוד קיר של חדר צר ששימש כחדר אוכל ארוך צר וללא חלונות. תכננו מחדש קפטריה פתוחה בכניסה, 3 תאי בוטים לפגישות וקיר ממותג עם עצמה ואמירה חזקה מול דלת הכניסה. במסגרת התקציב המוגבל הלקח השתכנע שנכון לרכז את מרב המאמצים בחלל הכניסה, להשגת מקסימום אימפקט. המיצוב התדמיתי הגבוה בחלל הכניסה, מותאם בסגנון בצבעים ובמסר לערכי המותג של הפירמה והוא משליך על כל חווית הכניסה והשהות במשרד שקיבל מראה חדש ומרענן. קיר החזית הראשי, שחופה בעץ ובטפט שלט לוגו חדש תלת מיימדי, והתאמת פינת הסבה צעירה עכשווית בסמוך לשלט הלוגו שינו את החוויה בפתח המשרד. הדגש על מיתוג מחדש, דקורציה צמחיה התאמת חומרים צבעים ו”ביזנס סטילינג” עשו מהפך במרחב הכניסה למשרד. כל אלו בואו לידי ביטוי במסרים שהעסק שאף והצליח לשדר לעובדים, ללקוחות ולאורחים. 

בעזרת פתיחת חלל המטבחון הרווחנו קפטריה כיפית וצעירה במקום מטבחון צפוף סגור וחשוך. בהמשך לקיר הממותג בנינו תאי ישיבה לארבעה, ויצרנו  3″בוטים” לטובת מפגשי עבודה אוכל או מנוחה. כל אלו קרו תוך כדי העבודה השוטפת של הארגון.                                                                                                                                                      מנכ”לים והנהלות של ארגונים שאינם רוצים לעבור מקום, וחפצים לרענן את המראה ולחדש את השפה והנראות פונים לסטודיו T+R עם משימת מיתוג והלבשת המשרד מחדש.  סטודיו T+R בונה קונספט עיצובי שמתאים כדי לחדש את האווירה ולרענן את המיתוג באזורים המבוקשים. מדובר בפתרון יעיל ומידי, שיכול לתת מענה טוב גם לקראת ביקור חשוב של אורחים כמו במקרה זה, אך גם יתרום לגיוס עובדים חדשים. מהות העיצוב במקרה כזה יכולה להיות בתוספת צבע, בשינוי סגנון הרהוט התאורה והאווירה כולה: נוסיף פרטי רהוט משלימים, טקסטיל, צמחייה, גוון נוסף לקירות, דקורציה, תמונות גדולות, שילוט עם מסרים תדמיתיים, וכל מה שדרוש כדי להחיות את סביבת העבודה והחוויה בחלל.                        נוכל להדגיש טיפול בחללים מסוימים על פני אחרים. למשל טיפול באזור הכניסה, בלובי קבלת הפנים ודלפק הקבלה. חללים נוספים לטיפול יכולים להיות חללי מפגש בפינות הקפה, בקפטריה, בפטיו או במרפסות. יש מקרים בהם הדגש יהיה על האזורים הייצוגיים ופורמליים כחדרי הישיבות, מסדרונות ראשיים וחללי עבודה משותפים, משרדי הנהלה, ופינות אווירה בחללים ייצוגיים נוספים.                                                                                                                                                                                                                                  ברב הפרויקטים אנו המתכננות והמעצבות של המשרד וסביבות העבודה מא’ ועד ת’: החל משלב הגדרת הפרוגרמה עם הלקוח, עבור בניתוח ובפיצוח של החלל, לרבות חקירה והבנת התרבות הארגונית, הצרכים ו”האני המאמין” של העסק. ניע כמה חלופות לתכנון חלוקת החלל, נגדיר ביחד את אזורי הפעילות הדרושים ללקוח ומתן המענה על צרכים נוספים שעולים.   כמעצבות פנים עם ניסיון והתמחות בתכנו סביבות עבודה, הסטודיו מלווה את הלקוח בכל שלב כולל פיקוח-על. אנו נימצאים בתהליך משלב הבינוי ועד לטאץ’ האחרון ולמיתוג הלבשה וביזנס סטיילינג. כבר בשלב הראשון של התהליך נעשה תצפית על אופן ההתנהלות של הלקו ביום יום, הכל מתבצע בתיאום מלא ובדיאלוג מתמשך עם הלקוח.      בחלק גדול מהפרויקטים חשוב ללקוח לשדר חדשנות עיצובית בהתאם לחשיבה הארגונית, ולהתנהלות בסביבה טכנולוגית תומכת. ברב המקרים תהליך העבודה הדדי ומפרה.      כשנוצרת הרמוניה בעבודה מול הלקוחות זה תורם לתוצאות טובות יותר ולאווירת עבודה יצירתית ומוצלחת, כפועל יוצא האינטראקציה המקצועית נעימה ותוצאות שמדברות בעד עצמן.  

למנכ”לים של ארגונים יש מטרה חשובה והיא ליצור סביבת עבודה צעירה, מתקדמת, תוססת ועירה. עיצוב פנים עם תכנון מקצועי ונכון, לא רק מרשים ומושך אלא גם מסייע בגיוס עובדים צעירים ומוכשרים, ומחזק את הנאמנות של העובדים הקיימים למקום עבודתם. לעיצוב יש גם השפעה מכרעת על התפקוד היעיל, הפרודוקטיביות והמוטיבציה של העובדים. זאת כחלק מהחוויה של מנהלים, עובדים ולקוחות בסביבת העבודה המעוצבת.

לתמונות מפרויקטים נוספים  ועיצוב סביבות עבודה ומשרדים -ע”י סטודיו T+R