עיצוב משרד עם אמירה חזקה

חלפה לה תקופת השכירות, ועליכם לחדש את החוזה מול המשכיר של שטחי המשרדים שלקחת. זה לא אומר שהמשרד שלכם צריך להישאר כמו שהוא. להפך, זאת הזדמנות פז להסתכל במבט חדש ורענן על חלל המשרד, ולעשות בו כמה שינויים, כדי שהמשרד “יעבוד”, יותר טוב בשבילכם

 עצות שימושיות  לעיצוב משרדי הייטק עם אמירה לפי – T+R studio 

להפיח חיים בקבלה – זה הדבר הראשון אליו נחשפים המבקרים במשרד. איזו הקבלה הוא אחד המוקדים החשובים ביותר במשרד. זה המקום בו קורים הרבה מפגשם עסקיים ונרקמים להם יחסי עבודה. שאלו את עצמכם האם האזור של קבלת הפנים באמת משקף את מי שאתם. את ערכי הארגון, תדמית העסק ומי שאתם שואפים להיות, ולהיתפש בעיני המבקר, כבר בשנייה הראשונה שניכנס לחלל שלכם. דלפק קבלה מהמם, שילוט מרשים בתלת ממד עם לוגו ברור ומכובד, מסך טלוויזיה שמשדר את החדשות ברצף, רהוט מזמין ורך למבקרים ולצוות העובדים, כל אלו הם דברים שיוצרים רושם ראשוני חזק וטוב, שנחקק בזיכרונו של המבקר. בחוויית קבלת הפנים במשרדים שלכם יש לאזור הקבלה אמירה חזקה חשובה ונחרצת לגבי מי שאתם.

להיות ערוך טכנולוגית – עליכם לוודא שכל חדרי הישיבות מצוידים ערוכים ומוכנים “לעשות את העבודה”. האם ברשותכם כל האמצעים הטכנולוגיים הדרושים לביצוע המצגות באופן מרשים ומושלם כך שיבטיח שהפגישות יהיו יעילות ופרודוקטיביות? בין אם מדובר בתפקוד מצוין ומהירות גלישה ו Wi-Fi ובין אם מדובר במערכות מתקדמות של וידאו, וכלים מרשימים להצגת פרזנטציות, ציוד מתאים בטכנולוגיה מתקדמת הוא תנאי הכרחי ומצופה מסביבות העבודה כיום. “אתה לא שם אתה לא קיים”.

תמנעו מעומס – בטח יצא לכם לבקר בחלל משרדי עם עומס מטורף של ניירת, קלסרים ודפים בכל עבר, תיקיות קלסרים ושטויות על השולחן לעתים גם על הרצפה. עומס של כבלים חשמליים “בחוץ” וארכיונים או ארונות גבוהות ועמוסות קלסרים. תמנע מלתת למבקרים שלך את התחושה שאם יש עומס וברדק במשרד ככה גם נראית העבודה שאתם מבצעים. T+R studio משקיע בתכנון ועיצוב אמצעי האחסון הנכונים, וסידור נכון של חיווט וכבלים חשמליים. ארגון סביבת העבודה מחדש באופן שמקרין סדר מופתי יעשה טוב לתדמית הארגון שלכם, יעיד על מקצועיות וניהול בריא של העסק שלכם, ובנוסף גם יאפשר לנצל טוב ונכון יותר את שטח העבודה, וייעול השימוש בחלל במשרדים.

כוס קפה טוב, יכול להיות נחמד זה אולי נשמע פשוט וקל אבל האם ידעתם שאחת הבקשות הנפוצות ביותר בקרב עובדים היא האפשרות לשתות כוס קפה טוב או תה, במקום ובאופן יותר נוח ונעים? שאל את עצמכם האם אתם מספקים להם את מבוקשם באופן מספק. אם החלל שברשותכם מנוצל באופן לא יעיל, והמטבח “גונב”, יותר מדי שטח מהחלל, שטח שלא משתמשים בו מספיק, או שאולי ברשותכם קומקום מיושן ואיטי, הקצאת מקום בחלל הפתוח לעמדת קפה, תתרום רבות. היא תרומם את המורל של הצוות ואפילו תעלה את הפרודוקטיביות והתפוקה בזכות שביעות הרצון.

מקום לגמישות – עיצוב משרדים חדשים, שבו הייחודיות והאמירה החזקה שלכם, לא יישאר כזה לאורך זמן, אם לא תשאירו מקום לגמישות. במסגרת עיצוב משרדי הייטק, עליכם לקחת מראש בחשבון איך תוכלו להכניס צוות עובדים חדש, או איך להיות ערוך לתת מענה לצרכים המשתנים בתפקודו של הארגון. בתכנית החלל של עיצוב משרדי הייטק חדשים, יש להשאיר מקום לגמישות לגבי שינויים עתידיים. זה יכול להיות למשל שימוש בשולחנות bench להושיב יותר אנשים אם יצטרפו בהמשך לצוות. במקרים אחרים אם מתאים, זה יכול להיות חשיבה על שיטת “hot desk ” ושיתוף בעמדות עבודה כשמדובר בעובדים בעלי משרות חלקיות, “פרילנסרים”, או אנשי מכירות שלפחות מחצית מהשבוע לא נמצאים בכלל במשרד, ועובדים חלק מהזמן בשטח.

כבר נרשמת?– כולנו נתקלים בתופעה המביכה של בלבול בלוחות זמנים שכתוצאה ממנו שני צוותים קבעו להיפגש באותו מועד באותו חדר ישיבות. בעיית נגישות חדרי הישיבות או מחסור בחניות ללקוחות  VIP היא תופעה מוכרת, וחוזרת. מערכת רישום הזמנת חדרי ישבות ומקומות חניה, היא למעשה הכרח. במוקדם או במאוחר כדי להכניס את השיטה של הזמנת מקום מראש כדי למנוע מבוכה ותסכול, וכדי ללטש את החוויה החיובית של אורחים ואנשי צוות.

תרבות ארגונית (מועדון תרבות) כשעושים תכנון חלל ועיצוב משרדי הייטק באופן נכון יש לכך השפעה חיובית על העובדים וזה מגביר את המוטיבציה שלהם בסביבות עבודה. זה בגלל שהחלל תומך במגוון הפעילויות וסגנון העבודה של האנשים בצוות. חשוב לבצע את מהלך התכנון והחשיבה על סביבת המשרד באופן מעמיק כדי להעניק השראה חיובית לעובדים, גם כדי לשקף את אופי וערכי הארגון, את התדמית שלו פנימה והחוצה.

אם התרבות הארגונית שלך דוגלת בפתיחות ושיתוף פעולה, זה צריך לבוא לידי ביטוי באופן תכנון החלל בסביבת העבודה החדשה שלך. הדבר יבוא לידי ביטוי באופן העיצוב, באופן בחירת פרטי הרהוט בחלל, בשילוט, בביטוי המותג בדקורציה על הקירות ובחלל כולו. קצת מחשבה מראש לגבי אופן הנראות והמשרד שלך באמת ישקף וישדר בנאמנות את מי שאתה.

הולכים על ירוק -אם למשרד שלך יש אמירה עצובית חזקה אז לצד האסתטיקה יש גם הצהרה לגבי המהות והאישיות של הארגון שלך, על אופן בו אתה מתנהל ונוהגחיסכון באנרגיה היא דוגמה מצוינת לכך: חיסכון בתאורה, נקודת איסוף ומיון אשפה לצורכי מחזור, ומערכות מיזוג אויר בריא, הזרמת חמצן או חימום יעיל, כל אלו משפרות את איכות סביבת העבודה שלך וגם מהוות עדות חיה לתרומתך האישית לשמירה על איכות הסביבה הכללית.

מתאים בול לעבודה – זה אולי נישמע שאלה מיותרת וטיפשית, אבל האם סביבת העבודה שלך ועיצוב משרדים באופן שמתאים לביצוע העבודה. האם עיצוב סביבת העבודה משקף ומותאם בדיוק לג’וב ולצרכים.. הרבה משרדים אינם מותאמים באופן מספק ולכן לא יעילים כפי שיכלו למעשה  אם אנשים משתי מחלקות או מצוותי עבודה שונים עובדים ביחד ובשיתוף פעולה יומי, שים את שתי הפונקציות האלו קרוב. משרדים שתוכננו נכון, ועוצבו מראש כך שיענו על כל מה שדרוש לארגון מבחינה תפעולית, ובפרקטיקה של היום יום, מעידים על ניהול טוב יותר ותפקוד יעיל של העסק. תכנית חלל טובה נבחנת ביום יום ומוכיחה את עצמה בשטח. עליה למקסם תוצאות, ולעשות אופטימיזציה לתפוקות העסק. תכנית מוכחת של עיצוב משרדים באופן יעיל היא בהחלט הצהרה ברורה וחזקה שהיית רוצה לעסק שלך.

חדר ישיבות –אז הצגתם לאורחים שלכם את אזור הקבלה המהמהם, ואת המשרד המסודר, שמנוהל בארגון מופתי בסביבת העבודה שמצוידת למשעי, בכל חידושי הטכנולוגיה האחרונים, ואז מגיעים לחדר הישיבות הכל-כך מרדים, צפוי ומשעמם.  חידוש ורענון החוויה בחדר הישיבות, יכולה להפוך את הישיבות עם הלקוח לחוויה אחרת מעוררת, יצירתית ומפרה. תקפידו לצייד את החלל הכי טוב שתוכלו, בטכנולוגיות חדשניות של וידאו ואודיו ובכלים מתקדמים להצגת מצגות. רהטו את החדר ברהוט מזמין נעים ונוח, הקצו מקום ייעודי לפינת קפה ללקוחות, אפשר באזור מפגש יצירתי ומפתיע, כחלק מהחלל הפתוח. חדר הישיבות ופינות המפגש אמורים לשקף את ערכי המותג שלכם ושל הארגון. הם מבטאים את אישיות המותג ואת הערכים והצרכים של העסק שלכם. זה המקום בו העסק מנצח כאן נקבעות האסטרטגיות. חשוב שזה יעוצב ויבוצע כמו שצריך!

לתמונות עיצוב משרדים מפרויקטים נבחרים ע”י T+R studio