עיצוב עם יתרון עבור צוותי עבודה AGILE

עיצוב משרדים ALLOT

עיצוב עבור צוותי אג’ייל יוצר יתרון יחסי לארגונים שמתחרים על לקוחות, פרויקטים ועובדים כשרוניים

השינויים המהירים בעולם הדיגיטלי והשווקים המשתנים, דורשים מארגונים להיות גמישים יותר, כדי שיוכלו לעמוד בתחרות. ע”פ מחקרים, קרוב ל 80% מהבכירים במשק, מסכימים עם התובנה שסביבות העבודה צריכות להיות מתוכננות עבור צוותי עבודה, עם אנשים מוכשרים ובעלי מגוון רחב של יכולות. 

תכנון סביבות עבודה כאלו מתוכננות בסטודיו עבור צוותים שהעובדים בהם מגיעים מדיסציפלינות שונות מגוונות.  אנחנו מוצאים שמבנה הארגונים הוא פרוייקטלי.  סביב השירות או קו מוצרים שהחברה מציאה, ופחות עלפי התפקיד או ההתמחות של המחלקה. לשם כך נדרשים עובדים עם מגוון יכולות וכישורים ותהליכי העבודה שונים ומגוונים.

מתודולוגית העבודה הגמישה של “האג’ייל”– תבוא לידי ביטוי באופנים שונים בהתאם לפעילות החברה ולכן גם בהתייחסות לסביבות עבודה בארגונים שונים. לעיתים ההתייחסות היא לגמישות וניידות בחלל, במודל שאין לעובד עמדת עבודה אישית ויחידה, אלא עובדים בשיטת “השולחן החם”

עיצוב משרדי הייטק
עיצוב משרדים, עיצוב משרדי הייטק, טלי ורקפת, office designe, T+R studio, עיצוב , מיתוג משרדים, משרדים יצירתיים, תכנון משרדים, עיצוב משרדי חברה ביוטכנולוגית, עיצוב פנים למשרדים, עיצוב פנים, עיצוב מרחבי למידה, עיצוב קליניקה

בעולם הטכנולוגי ובעיקר בחברות העוסקות בפיתוח תוכנה, הכוונה  היא מתודולוגיה של פיתוח איטרטיבי. מתודולוגיה שבה תהליך הפיתוח, מתקדם ומתפתח תוך שיתוף פעולה ודגש על שיתוף פעולה, וחיבור בין חלקי התוכנה המפותחים על ידי  חברי הצוות והאינטגרציה ביניהם, ולא האפליקציה או הפרויקט בכללותו

עיצוב משרדי ALLOT
עיצוב משרדים, עיצוב משרדי הייטק, טלי ורקפת, office design, T+R studio, עיצוב , מיתוג משרדים, משרדים יצירתיים, תכנון משרדים, עיצוב משרדי חברה ביוטכנולוגית, עיצוב פנים למשרדים, עיצוב פנים, עיצוב מרחבי למידה, עיצוב קליניקה, עיצוב משרדים ביוטק, עיצוב משרדים פינטק, עיצוב משרדי קלינטק

בתעשיית ההייטק חברות תוכנה הן  תחרותיות מאד, וזמן הוצאת המוצר לשוק הוא קריטי. כדי לעמוד במשימה הזו, תכנון חללי עבודה התומכים את העבודה במתודולוגית אג’יל קריטיים. תהליך פיתוח התוכנה הפך לתהליך המחייב שיתוף פעולה. 

ניהול עצמאי, עבודה של צוותים מולטי דיסצפלינריים, סבבי פיתוח מהירים, חלוקה למשימות קצרות מועד  שמבוצעות בשבועות ספורים בעוד שבתעשיית ההייטק היו הראשונים לאמץ את מתודולוגית והשיטה התרחבה גם לתעשיות אחרות שאימצו את הסביבה הגמישה והתפיסה שיש לחבר את העובדים לצוותים בעלי מספר התמחויות, כדי לקדם חדשנות ויציאה מהירה לשוק, כשהדגש הוא על צרכי הלקוח. מחקרים מראים ששיטה זו תרמה רבות לתהליך בניית צוותים יעילים ולקידום סביבת העבודה. הגישה לפתרון בעיות בצוותי העובדים במתודולוגיה הזו היא שקיפות והצגת מידע כגון התקדמות הפרויקט שחשוף לכלל עובדי החברה.

עיצוב משרדי ALLOT

החשיפה מאפשר לחברי הצוות וחברים אחרים בחברה, להיות מעודכנים בכל שלבי ההתקדמות, להתמקד במסלול העבודה, ואף להציע עזרה אם כזו נדרשת. לשם כך צריך לייצר חללים רב תכליתיים עבור הצוותים בהם יוכלו החברים בצוות להיפגש, להתעדכן, להציג רעיונות חדשים, ובאופן הזה לקדם את העבודה.

אדריכלי הסטודיו תכננו את המשרדים עבור חברת תקשורת מובילה בתחומה מזה שנים רבות. החברה שמה לה כמטרה לעודד חדשנות, ולשם כך, הוגדר מסלול זרימה של תהליכי העבודה והמידע בארגון. על פי ערכים אלה תוכנן החלל. חלל שבו הנראות והשקיפות קיימים יחד עם תכנון המאפשר לצוותים לעבוד ללא הפרעות והסחות דעת לצד חללים המיועדים למפגשים צוות קצרים ויעילים.

עיצוב משרדי ALLOT

חברות שבוחרות לעבוד במתודולוגית מאמצות ערכים ועקרונות של יעילות ומהירות תוך שימת דגש על הלקוח. לכן יצרנו לצוותים, חלל המאפשר מעבר מהיר בין סגנונות העבודה הנדרשים במהלך יום העבודה. מעבר מעבודה יחידנית של פיתוח מול המחשב, לפעילות ציוותית. עוד בשלב התכנון התייחסנו להטמעת האמצעים הטכנולוגיים הנדרשים לכך כגון, יכולת הצגת מצגות, ניהול שיח עם צוותים בעלי ידע משלים המצויים באזורים שונים בעולם. לשם כך נוצרו מתחמי צוות שחלקם פתוחים וחלקם סגורים, והם מעניקים פרטיות גם לעובד וגם לצוות. לצד כל מתחם נבנו אזורי מפגש מאובזרים בכל הטכנולוגיות המתקדמות לשיתוף ידע ושיחות ועידה. 

לשם יצירת הניידות בחלל תכננו גם אזורי הפסקה, מתחמי פגישות לדיוני אחד על אחד, או מעט משתתפים, בנושאים המיועדים לסקירת התכנות, שווקים, או הצגת המוצר. פעילויות אלה דורשות שקט ורמת ריכוז גבוה, לשם כך מיקמנו את החללים הללו באזורים שסמוכים לצוות, ויחד עם זאת מאפשרים בידוד והעדר הסחות דעת, תוך התייחסות לבידוד אקוסטי הנדרש מהחלל שוקק החיים שבחוץ. 

התכנון שלנו מעודד את העובדים להיות בתנועה במהלך יום העבודה ולא להיצמד רק לעמדת העבודה האישית. החלל מאפשר מעבר בין האזורים המיועדים לעבודה מרוכזת של פיתוח, לאזורים המיועדים לשיתוף במידע ופתרון בעיות יצירתי, מעבר בין אזורים המתאימים למפגשים חברתיים, לחדרי מפגש או חדרי פוקוס הדורשים ריכוז רב תכנון חלל לצוותי העבודה השונים דורש גישה חדשה ושונה. החלל חייב לתמוך בזרימה הטבעית של שיטת העבודה האג’ילית.

עיצוב משרדים INTANGO 

ההתייחסות שלנו בסטודיו מתאימה לגישה האג’לית, ושמה את הצוות כמרכיב מרכזי. זאת בניגוד לשיטה המסורתית של פיתוח ליניארי בהתיחס  לעובד היחיד בסביבת העבודה. ברור לנו בשלב התכנון שלצוות האג’ילי חיונית מאד הסמיכות לאזורים בעלי התפקודים השונים. לאזור החשוב ביותר אזור המפגש של הצוות אנו קוראים בסטודיו: “מדורת השבט” 

עיצוב משרדים INTANGO

מבחינתינו זהו המקום שמעניק את הזהות הייחודית, השייכות והלכידות של הצוות לאירגון. חדרי ישיבות, אזורי השירות והתמיכה, אזורי המפגש והמנוחה חייבים לתפיסתינו להיות קרובים לאזור הצוות, כדי להקל עליהם ולסייע לעבור בקלות ובזריזות מפעילות אחת לשניה, בלי לבזבז זמן מיותר. תכנון טוב יתמוך ויעודד את ההתקדמות של תהליך העבודה עבור העובד, ויאפשר לו גם זמן ומקום נכון לנוח בין פעילויות  לפעילות. 

חברות רבות בתחומים מגוונים מאמצות את מתודולוגית העבודה האג’לית כמתודולוגית עבודה שמעודדת זריזות, חדשנות, גיוון ושיתוף פעולה פנימי, תוך מתן מענה ודגש ללקוחות הארגון ולצרכי השוק. לשם הצלחת שיטת העבודה הזו עלינו כאדריכלים ומעצבי פנים, להתאים בדיוק רב את סביבת העבודה התומכת

 לתמונות משרדים מעוצבים מפרויקטים נבחרים ע”י T+R studio טלי  שנפלד ורקפת גולדפרב