הטרנדים החמים

עיצוב משרדים RAPYD

ארבעה טרנדים חמים לעיצוב פנים-:
הטרנד הראשון בתחזית הטרנדים לשנת 2017 נקרא Bare Beauty. בזמן האחרון אנחנו רואים הערכה מחודשת לחומרים במראה הטבעי שלהם – לבטון סדוק, לקמטים של גיל, לשיער אפור. אנחנו רואים את דור המילניאלס צובע את השיער לאפור ומבינים שהטרנד הוא לא להסתיר צלקות, לא לכסות את המראה הטבעי והחשוף של החומר. אנחנו מזהים כבוד מחודש למלאכת יד, למגע אישי עם החומר. הפרשנות של הכיוונים האלו לצבעים עמוקים ועמומים, ולטקסטורות עדינות של טיח מינרלי במראה טבעי של בטון ואבן (ערבה).

הטרנד השני של 2017 נקרא Mute: הוא מתאר את הרצון לחיות בריא, במובן הגופני, הרוחני והרגשי. לעצור לרגע את החיים האינטסנסיביים שלנו, להשתיק את כל הפרעות הקשב והריכוז שלנו ולהקשיב לפעימות הלב. רוב הצבעים בטרנד הזה קרים. אלו צבעים שלקוחים מהמשפחה הכחולה והאפורה – שמרגיעים אותנו ומזמינים אותנו להתבוננות פנימית. מבחינת החומרים אנחנו מדברים על יוטה וטוויד, בדים פשוטים שמחליפים את המשי והקטיפה, וכמובן גם טקסטורות צבע באפקט יוטה.

הטרנד השלישי נקרא BIJOU, בצרפתית “תכשיט”. הרעיון פה הוא האמירה האישית בעולם העיצוב, שהופכת ליותר ויותר דומיננטית. לא עוד מעצבי-על ואדריכלי צמרת. היום כל מייקר, כל מעצב וכל אדריכל, מטביע חותם אישי. התוצאה היא אקלקטיות עיצובית. כל פריט הוא יחיד ומיוחד לנו, בין אם כאדריכלים ומעצבים ובין אם כלקוחות. מכאן הדימוי של תכשיט – משהו שנעשה במיוחד בשבילך. הגוונים טיפה יותר מתוקים, שכן הבחירות האישיות הן עדיין בגדר מותרות בעולמנו. אנחנו רואים מעט זהב, אבל לא משהו שקופץ בעין, לא משהו פלאשי – כמו שהיה לפני 10 שנים. הצבע שנבחר בטמבור לטרנד זה הוא סוויד מטאלי בגוון אפור אבץ: נצנוץ עדין של ייחודיות.

הטרנד הרביעי, הוא HYBRID: איך ייראו החיים של הדורות הצעירים ביותר, דור ה-Z ודר האלפא? איך ייראו חייהם הבוגרים של אלה שנולדו לתוך הרשתות החברתיות? אנחנו בוחרים להסתכל על העתיד ממקום אופטימי. אנחנו בוחרים להתרגש מהעתיד, ממסעות למאדים וטכנולוגיות לתיקון איברים. לדור הזה אנחנו צופים חומרים יותר חכמים וגימורים יותר פלסטיים, משחקים בין צורה לחומר, כמו חומרים קשים שניתן לקפל ולרכך אותם, או חומרים רכים שאפשר לחזק אותם באמצעות קיפול. העתיד פלאשי, משחקי ובעיקר מפתיע.

לתכנון ועיצוב פנים של סביבות עבודה מתקדמות ע”י סטודיו T+R