מעצבים את המשרד מחדש

עיצוב משרדי ביוטכנולוגיה

סביבת העבודה השתנתה במהירות בעשור האחרון, וכתוצאה מכך נולדו בסטודיו T+R אתגרים חדשים והזדמנויות.

התפתחות זו קרתה לצד הגעתו של כוח עבודה חדש ששם קץ לאופן העבודה המסורתי והישן. תרחיש העבודה במשרדים וסביבות עבודה עכשוויות מוגדר מחדש על-ידי מגוון גורמים, כולל טכנולוגיות מתקדמות, כוח עבודה צעיר וגמיש, ומגמות חדשניות שמשפיעות על אופן בו אנו עובדים ועל פיו מתכננים מחדש את סביבות העבודה ועיצוב המשרד.

חברות שמתמחות בהשכרת נדל”ן החלו משיקות חללי עבודה משותפים, הראשון היה בלונדון. הרעיון מאחורי הקונספט החדש היה לאמץ סביבת משרד בחלל פתוח, להסיר מחסומים מילוליים וכל זאת כדי לעודד שיתוף פעולה בין היזמים והסטארטפיסטים, באותה סביבת עבודה. עשור וחצי מאוחר יותר, הקונספט הרעיוני של “לעבוד ביחד”, מספר אנשי מקצוע, בעלי “אותו ראש” ניתן היה לראות כבר בכל מקום: בבתי קפה צעירים ומגניבים, בטרקליני מלונות אפנתיים, ובמועדוני חברים אקסקלוסיביים. כאן למעשה ניגמר עידן ישן וניפתח חדש, עידן שמגדיר מחדש את סגנון העיצוב בסביבות העבודה החדשות.

ה- “millennials” שהגיעו למקום העבודה קראו תיגר על הסטטוס קוו הקיים בסביבת העבודה המסורתיות. הם דרשו גמישות ואיזון בין חיי העבודה לחייהם הפרטיים. המודל של ה- Coworking התאים לצרכים שלהם, היות והוא מעודד ערכים של שיתוף פעולה ותרבות עבודה שיתופית. הם למעשה היו מי שבשרו וקידמו את רעיון השיתופיות “Coworking” והפכו את הקונספט מסתם מגמה מגניבה להכרח בסיסי בתכנון סביבת העבודות החדשות.

חלק גדול מלקוחות סטודיו T+R ממש מקדשים את כל העניין של גמישות וחופש, הם רוצים לעבוד בצוותים ולשתף פעולה בסביבה דינמית יותר. אבל זה לא הכל: היום, קיימים לפחות שלושה דורות של עובדים בכפיפה אחת: כשכל דור מביא צורה שונה של תפיסה לגבי ערך העבודה. אז כדי לאמץ ולתת גב ותמיכה לכוח עבודה שמורכב ממספר דורות, על ההנהלה לפתח גישה של תכנון סביבה גמישה יותר, עם אזורי עבודה שונים, שיאפשרו לאנשים את החופש לבחור את הגדרת העבודה הטובה ביותר עבורם, על מנת להשלים את משימותיהם.

חלל.jpg

webpals_002T+R studio – עיצוב משרדי וובפלס

סביבות העבודה שסטודיו T+R מתכנן ומעצב נועדו ליצור זרימה מעבודה אינטנסיבית, ממוקדת, באזורי פגישה רשמיים, לסביבות עבודה מאולתרות עם אזורי הפסקה. זה המפתח שמאפשר לאנשים את ההזדמנות המרגשת לעצב לעצמם בסביבת העבודה, את האופן שבו הם רוצים לעבוד ולהגדיל את הפרודוקטיביות ואת הביצועים האישיים.